Groove Brno bude na podzim opět funkovat. Vystoupí kapely z devíti zemí

Groove Brno bude na podzim opět funkovat. Vystoupí kapely z devíti zemí

Podzimní Brno bude po roční pauze opět rozvířené funkem. Novinkou letošního ročníku jsou dva mezinárodní dvojkoncerty. Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

“Máme pocit, že nemožné se stalo skutečností. Program na letošní ročník je kompletní a je ještě lepší, než ten původní z minulého roku. Chtěli jsme, aby letošní ročník Groove Brno měl ještě více festivalový nádech, proto ty nejznámější kapely v Sono centru vystoupí v jeden večer,” poodhaluje plány ředitel festivalu Josef Buchta.

Festival zahájí 16. října jeden z největších talentů soulové hudby ve Spojeném království Omar Lyefook s kapelou. Pyšní se spoluprací s Leonem Warem či Stevie Wonderem. Na koncertě nám představí novou desku The Anthology, kterou vydal na začátku minulého roku. O pár dní později rovněž v Metru vystoupí nadějná kapela Jay Delver z Brna.

První dvojkoncert se uskuteční 1. listopadu. Divákům se představí ikona instrumentálního pop-fusion jazzu z Islandu Mezzoforte a doplní je americká legenda jazz fusion kapela Spyro Gyra, která je na hudební scéně téměř 50 let a na svém kontě má více než 30 vydaných alb. 6. listopadu pak v Sono centru vystoupí berlínský hudební kolektiv Jazzanova, kapela kombinující nu jazz, funk, soul, elektroniku a latino a energií nabitý cross-over groovu, funky a jazzu kapela Electro Deluxe, která se do Brna vrací již potřetí.

Groove Brno bude na podzim opět funkovat. Vystoupí kapely z devíti zemí

V Metru dále vystoupí Ochepovsky project za doprovodu turecké zpěvačky ILÆY. Těšit se můžeme na návrat kapely Ghost-Note a na jejich unikátní funk, jazz, hip hop projekt, který tvoří muzikanti z kapel Snoop Dogga, Snarky Puppy, Herbie Hancocka, Kendricka Lamara, Marcuse Millera, Toto či Justina Timberlaka a taky na první dámu baskytary Idu Nielsen. Dlouholetá členka kapely Prince přijede s novým albem 20200202. Můžeme se těšit na spojení toho nejlepšího z funku, old school hip hopu, reggae, s příměsí popu a worldmusic. Obě skupiny se do Brna vrací po svém úspěšném debutu v roce 2019. Přijíždí ale s novou muzikou a plní nezastavitelné energie.

“Plánujeme ještě další novinky programu, ze kterých budou doufejme hlavně fanoušci-muzikanti nadšení. Ale vše dáme zavčas vědět. Sledujte naše sociální sítě ať vám nic neunikne,” vzkazuje Josef Buchta.

Vstupenky jsou v prodeji od 17. června v síti Goout.net https://goout.net/cs/groove-brno-2021/szyfpkr/

Program

16.10. Metro Music Bar – Omar Lyefook (UK)

Jeden z největších talentů soulové hudby ve Spojeném království za posledních 40 let

 

21.10. Metro Music Bar – Jay Delver (CZ)

Vítězové soutěže Jazz Fruit, objev jazzfunkové scény z Brna

 

1.11. Sono centrum – Mezzoforte (IS) + Spyro Gyra (USA)

Ikona instrumentálního pop-fusion jazzu z Islandu vs. americká legenda jazz fusion s více než 30 vydanými alby a 5000 koncerty za téměř 50 let na hudební scéně

 

3.11. Metro Music Bar – Ochepovsky Project ft.  (RUS/TR/CZ)

Progresivní směs jazzu, popu, elektroniky i hop hopu v kombinaci s tureckou zpěvačkou ILÆY

 

4.11. Metro Music Bar – Ghost-Note (USA)

Unikátní funk, jazz, hip hop projekt instrumentalistů z kapel Snoop Dogga, Snarky Puppy , Herbie Hancocka, Kendricka Lamara, Marcuse Millera, Toto či Justina Timberlaka

 

6.11. Sono centrum – Jazzanova (DE) + Electro Deluxe (FR)

Berlínský hudební kolektiv kombinující nu jazz, funk, soul, elektroniku a latino vs. pařížský energií nabitý cross-over groove, funky a jazz

 

10.11. Metro Music Bar – Ida Nielsen (DK)

První dáma baskytary a dlouholeté členky kapely Prince s novým albem 20200202. Spojení toho nejlepšího z funku, old school hip hopu, reggae, s příměsí popu a worldmusic

Zdroj: tisková zpráva