Koncertní fotografka Barka Fabiánová bude vystavovat Na jednom břehu

Koncertní fotografka Barka Fabiánová bude vystavovat Na jednom břehu

Barka Fabiánová je holka z Nuslí se Slezskem v srdci. Miluje výtvarné umění, dělá knihovničinu a ráda fotí. V oboru fotografie je ryzí samouk, přesto se propracovala mezi špičku české hudební fotografie. Její snímky můžete pravidelně vídat na stránkách magazínů Full Moon Zine, Jazzport a v řadě dalších domácích i zahraničních médií.

„Dávám přednost menším klubům a festivalům, protože právě tam má člověk šanci být hudbě opravdu blízko,“ říká Barka Fabiánová. „Nejde mi o fotografování velkých hvězd, ale spíše o emoce, které v nás hudba vyvolává, ať už na straně hudebníků nebo publika. Snažím se o zachycení atmosféry i hudebního poselství a jsem ráda, když se mi to do jisté míry podaří.“

SILENCE OF SOUND / 18. ČERVNA 2021 / GALERIE ARTIČOK Hradec Králové

Výstava koncertních fotografií české fotografky Barky Fabiánové a koncert kapely MADERA

Spřízněné vstupné 120,- Kč

Výstavu v královéhradecké Kavárně a galerii Artičok organizuje festival Na jednom břehu, který letos slaví devatenáct let své existence. Dvě desítky černobílých portrétů osobností z oblasti jazzu a world music představí na páteční vernisáži předn hudební publicista Jiří Moravčík.
Součástí vernisáže je i plnohodnotný koncert Ivána Gutierreze a jeho kapely MADERA.

Koncertní fotografka Barka Fabiánová bude vystavovat Na jednom břehu

Srdečně zveme na vernisáž výstavy v pátek 18. ČERVNA 2021 v 18 hodin, na víno, na chlebíček a na kus řeči s příjemnými lidmi. Vernisáž v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní!! Jen v případě špatného počasí v zadním ateliéru.

Iván Gutierrez, kolumbijský zpěvák, kytarista a skladatel, je známý ze spolupráce se Zuzanou Navarovou. Od roku 2003 se věnuje vlastní tvorbě se svou skupinou Madera (španělsky dřevo). Muzikant s kořeny a minulostí v New Yorku a Bogotě. Po odskoku do Madridu se znovu navrátil do milované Prahy, kde se nadále aktivně věnuje hudbě i překladatelství. Jeho kapelu Madera tvoří uznávaní hudebníci tuzemské scény, kontrabasista Tadeáš Mesany, Tomáš Görtler na harmoniku a Robert Fischmann na flétnu. Iván Gutierrez a Madera definují svůj hudební styl jako post-latin městský neo-folk, tedy různorodou směs, evokující setkávání lidí rozličných kultur, jak je běžnou praxí rozvinutých světových metropolích.

Těšte se na krásný koncert na dvorku Artičoku pod rozkvetlou třešní.

(Tisková zpráva)