Živá hudba se vrací do Jazz Docku

Živá hudba se vrací do Jazz Docku

Živá hudba se po více než sedmi měsících vrací do Jazz Docku! Zahajovacím koncertem uvnitř klubu bude 24. 5. domovský big band Jazz Dock Orchestra.

 Poslední živé tóny se z pražského klubu ležícího přímo na řece Vltavě linuly v říjnu loňského roku.

„Od té době proběhlo několik streamů, natáčení a autogramiád, ale prázdný klub byl skutečně depresivní,“ říká manažer podniku Jakub Lederer. A jedním dechem dodává: „Je to docela tragikomické. Téměř na den přesně jsme před rokem dělali re-opening klubu. Nikdo tehdy netušil, že se to bude opakovat.“

Živá hudba se vrací do Jazz DockuZahájení uvnitř Jazz Docku bude předcházet venkovní koncert na střešní terase, o který se 22. května postará gypsy-jazzová kapela Futur Swing. Otevře tím pravidelný cyklus open air koncertů, které se uskuteční každou sobotu od 16.00.

Hlavní program klubu začne v pondělí 24. 5. vystoupením šestnáctičlenného big bandu Jazz Dock Orchestra. Zazní průřez jejich více než tříletou tvorbou, která zahrnuje jak předělávky slavných kompozic jazzové historie (Duke Ellington, Thad Jones, Charles Mingus), tak vlastní originální tvorbu.

V následujících týdnech se na pódiu vystřídají stálice tuzemské jazzové scény, jakými jsou Emil Viklický, Roman Pokorný nebo Veronika Vítová, která 7. 6. pokřtí své album Průhledný svět. Na přelomu května a června bude Jazz Dock hostit festival Khamoro, na konci měsíce zase hudební přehlídku United Islands of Prague. V programu dále nechybí koncert kapely Vltava, vystoupení geniálního kytaristy Michala Pavlíčka nebo jazzový projekt Dana Bárty s kapelou Robert Balzar Trio.

„Pevně věříme, že budou moci začít také koncerty zahraničních kapel,“ říká Jakub Lederer. „Nasmlouvanou máme například americkou neo-funkovou kapelu Forq, skvělého trumpetistu Avishaie Cohena a především legendu světové kytary Billa Frisella, který by měl zahrát již 23. července.“

Zdroj: tisková zpráva

Podrobný program klubu naleznete zde.