Vojta Drnek

Nová edice vydavatelství Ma Records láká ke vzrušujícímu poslechu

MiniMa je nová edice vydavatelství Ma Records, v rámci které label představuje čtyři nová alba. Přestože se jedná o esteticky různorodou hudbu, všechny nahrávky spojuje jistý společný prvek, proto název MiniMa. Každé album vyžaduje trochu jiný druh poslouchání a soustředění, každý z autorů pracuje odlišně s plynutím času. Vydavatel věří, že poslech celé edice MiniMa bude komplexním uměleckým zážitkem.

Ondřej GaluškaLigeticitations

Ligeticitations jsou v první řadě „citacemi“ nahrávek děl skladatele Györgyho Ligetiho. Kratší či delší úseky jsou vyňaty z původní skladby a „čteny“ v nových souvislostech. Zároveň jde o „licitace“, o jakési vyjednávání nebo vážení možností muzikálnosti prvků – témat, zvuků – které neměly stát o samotě.

Ondřej Galuška

 

 

Ian Mikyska

Ian MikyskaStrings, Water, Leaves, Air

Strings, Water, Leaves, Air je sbírkou kompozic v reálném čase, z nichž každá vznikala pod vlivem jiného čaje. Jsou pozvánkou ke ztišení a vnímání jemných odstínů chuti a zvuku. Vrstvením několika nálevů a nástrojů vzniká vždy nová příchuť – mezi improvizací a strukturou, časem a bezčasím, zvukem, chutí a vůní. Nahrávka vyjde také fyzicky na USB.

 

 

Radim HanousekESCAPE

Album ESCAPE vzniklo vrstvením domácích nahrávek zúčastněných hudebníků (ESCAPE I) a mixem portugalských field recordings a studiově vytvořeného kvarteta hudebníků reagujících nezávisle na sobě na odlišný zvukový materiál (ESCAPE II). Výsledkem je koláž improvizované a komponované hudby, field recordings a elektroniky. Můžete si také vytvořit vlastní mix ESCAPE I a vyzkoušet různé zvukové kombinace nástrojů na této webové adrese:

 

 

Vojta DrnekLullabies

Ukolébavky jsou písně, které rezonují v našich duších, když usínáme. To jest když jsou duše nejvíce otevřené, nejvíce zranitelné. Krátké, ale intenzivní EP Lullabies prezentuje neprozkoumané zvukové možnosti akordeonu, vycházející z úzkého spojení mezi hráčem a nástrojem.

 

 

(Tisková zpráva)