Big band Cotatcha Orchestra ušel za šest let své existence dlouhou cestu. Nyní se však rozhodl, i přes nepříznivé podmínky, pro největší krok. V listopadu vydá své debutové album Bigbandová elektronika. K tomu však kapela vyzývá i všechny milovníky jazzu. Bez pomoci v crowdfundingové kampani se totiž neobejdou.

Šestnáctičlenná kapela, kterou před šesti lety založil trumpetista Jiří Kotača, je složená z předních hráčů mladé generace české, ale také rakouské a slovenské jazzové scény nadšených pro objevování nových hudebních světů. Cesta kapely k albu Bigbandová elektronika vedla přes mnoho různých projektů – od poct jazzovým velikánům Thadu Jonesovi a Duku Ellingtonovi, turné s nizozemským trombonistou Iljou Reijngoudem (laureátem Latin Grammy) až po aranžmá českých barokních koled provedených se španělskou vycházející hvězdou – zpěvačkou Mar Vilaseca.

Cotatcha Orchestra

Cotatcha Orchestra

Nyní přichází s vlastní tvorbou s názvem Bigbandová elektronika, za kterou skladatelsky stojí kromě kapelníka Jiřího Kotači, pianisty Jiřího Levíčka především Martin Konvička. Představte si, co umí opravdu velká kapela – big band, kolik energie a síly skrývá hudba šestnácti skvělých hudebníků sladěných do jednoho celku. Od jemných tónů klavíru a kontrabasu po výbušnou intenzitu bicích, trumpet, trombónů a saxofonů. V případě Cotatcha Orchestra k tomu ještě připočtěte nesmírnou škálu možností elektronické hudby, která podporuje a posiluje výslednou emoci a svou přítomností přenáší celek do současnosti – našeho moderního světa. “Chtěli bychom s vámi sdílet tento neobyčejný zvuk, který v sobě pojí chytrost hudby s její sdělností. Bigbandová elektronika taky není jen lichým pokusem o originalitu – o “nevídanou” kombinaci, nebo lacinou senzaci – elektronická hudba už dlouho prostupuje všechny žánry a bylo na čase ji seznámit s big bandem,“ říká bandleader Jiří Kotača.

Album se chystají vydat pod americkým vydavatelstvím PARMA Recordings v listopadu 2020. Zvukovým mistrem bude na Grammy nominovaný Jan Košulič. Nechtějí dělat žádné ústupky kvalitě. I proto se rozhodli oslovit nejen své fanoušky, aby se do projektu zapojili. Cílem je vydat desku, která bude kvalitně nahraná, smíchaná, bude mít hezký přebal a booklet. Plánovaný křest se uskuteční na rezidenčním pódiu v divadle Husa na provázku. I na tento koncert si fanoušci již teď mohou zakoupit svou vstupenku v rámci odměn v crowdfundingové kampani. Lákají však i na další ceny

„Chtěli jsme si s odměnami vyhrát a nabídnout nejenom tradiční hudební odměny jako jsou CD nebo digitální verze alba, ale také odměny částečně spjaté s našimi kořeny a naší hudbou. V některých případech jsme také reflektovali současnou situaci a chtěli bychom pomoct i našim kamarádům z gastra, pro které jsou tyto časy také bolestivé. Proto jsme mezi odměny zařadili i degustaci ve vinném sklepě v jihomoravské vesnici odkud pocházím anebo exkluzivní koncert sólistů Cotatcha Orchestra v oceňovaném brněnském baru Atelier. “Nejujetější” odměnou je projížďka ve Ferrari za zvuku singlu A Very Old Lady Driving A Ferrari. Vše je připraveno, vaše podpora nám to umožní dotáhnout do konce!“ dodává Jiří Kotača.

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..