Gregory Porter přichází s novým albem, které povznese: ALL RISE
Gregory Porter

Gregory Porter přichází s novým albem, které povznese: ALL RISE

Praha, New York, 10. února 2020 — ALL RISE: tak se bude jmenovat nové, dlouho očekávané album amerického zpěváka s medovým hlasem, Gregoryho Portera. Deska vychází 17. dubna pod hlavičkou vydavatelství Universal Music. Za minulé album Take me to the Alley získal Porter a celá jeho kapela Grammy v kategorii nejlepšího vokálního jazzového alba. Na obou albech se významně podílel i český hudebník, skladatel, producent a držitel Grammy Ondřej Pivec.

Pivec s Porterem spolupracují od roku 2013, kdy si spolu poprvé zahráli v Praze na jarním gala festivalu Struny Podzimu. Pivec je stálým členem Porterovi kapely už několikátým rokem a je již téměř nemyslitelné si představit Porterův koncert bez Hammondových varhan, což je doména Pivcova hraní.

„Práce na nové desce pro Gregoryho byla naprosto úžasná. Natáčeli jsme v Paříži, protože tam prý zažívá Gregory největší inspiraci. Hammondky ale nejsou zase tak dostupný nástroj a ty první, které jsme měli ve studiu bohužel nebyly zcela stoprocentní. Doprava druhého kusu zabrala část nahrávacího dne – ale i tak bylo natáčení moc fajn. Desku produkoval vynikající Troy Miller, což je bývalý bubeník Amy Winehouse a také super týpek. Z alba mám opravdu velkou radost. Varhany tam mají více prostoru než na albu předchozím. V jedné písni dokonce zpívám i vokály, od čehož jsem už dávno upustil a zpívat jsem nechtěl – ale nakonec jsem byl kapelou ukecán,“ usmívá se při vzpomínce na spolupráci při natáčení alba All Rise Ondřej Pivec.

A třešnička na dortu – už nyní se můžete potěšit poslechem singlu Revival, který nové album předesílá. Je silnou, emotivní skladbou a lidskou poctou.

Gregory Porter - Revival (Official Music Video)

Pro lepší představu o spolupráci obou těchto hudebních velikánů a držitelů Grammy doporučujeme poslechnout si jejich rozhovor zde.