Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet vydává v Amplionu své nové CD: JOURNEYS
Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet

Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet vydává v Amplionu své nové CD: JOURNEYS

Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet je společný projekt švédského kytaristy Alfa Carlssona a českého trumpetisty Jiřího Kotači. Tyto dva muzikanty spojilo studium v nizozemském Rotterdamu a půl roku po jejich návratu do rodných zemí i plánovaný výlet Alfa do ČR, z kterého se nakonec stala krátká šňůra a posléze regulérní kapela, která funguje již třetím rokem a odehrála desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Slovensku a České republice. Kapelu doplnili nejžádanější slovenští jazzmani nejmladší generace – Peter Korman na kontrabas a Kristián Kuruc na bicí nástroje. V hudbě kvarteta se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvukovou kombinaci této kapely, která klade důraz na zvukovou pestrost, silné melodie a pracuje s propojováním odlišných hudebních tradic a kořenů jednotlivých členů kapely. Nové album Journeys má velice intimní atmosféru. Kvalitně nahraný materiál v brněnském studiu Divadlo na Orlí, chytré aranže, precizní výkony muzikantů a jejich vzájemná komunikace, to vše dohromady funguje velmi charismaticky a upoutává maximální pozornost od začátku až do konce alba.

Album Journeys bude pokřtěno v rámci podzimního turné 20.11. v 19:00 v pražském klubu Jazzdock a 28.11. v brněnském klubu Leitnerka.

Další termíny koncertů:

  • 21.11. Veselí nad Moravou, Kafe v kině
  • 22.11. Nitra, LifeHouse (SK)
  • 23.11. Český Krumlov, Krumlovské podzimní recitály
  • 27.11. Broumov, ArtCafé
  • 29.11. Havlíčkův Brod, Čarodějka
  • 30.11. Berlin, Donau 115 (D)

Stejnomený single Journeys můžete už teď stáhnout na Spotify, Apple music a dalších hudebních serverech. Celé album bude k dispozici od 14.11. Objednat fyzické CD lze na stránkách arta.cz rovněž od 14.11.

Zdroj: tisková zpráva