retro jordans for sale, cheap jordans, cheap foamposites, cheap air jordans, Cheap jordans, cheap foamposites for sale, nfl jerseys for sale, cheap jordans for sale, Cheap foamposites for sale, cheap jordans free shiping, cheap air jordans,

Filharmonie Brno zahajuje ve středu 23. října sedmou sezonu cyklu Jazz & World Music, při níž v šesti večerech představí hudebníky z Evropy i zámoří.  Hned na úvod abonentní řady je připravena lahůdka: Dan Tepfer ve svém programu Natural Machines zahraje na Yamaha disklavír – akustický nástroj se zabudovanou elektronikou. Ten posílá Tepferovu hudbu do počítače, který data zpracuje a sám v odpověď rozezní klaviaturu. „Tóny se v reálném čase zároveň převádějí do grafické podoby a posluchači tak mají kromě hudebního i vizuální zážitek. Věřím, že pro mnohé z nich to bude opravdové dobrodružství,“ upřesnila ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Sedmatřicetiletý Newyorčan vystudoval astrofyziku, což se projevuje i v jeho hudbě – oba světy organicky propojuje. Integruje počítačem řízené algoritmy do svého improvizačního přístupu.

„V Natural Machines to funguje tak, že naprogramuji jednoduchá pravidla, podle kterých počítač reaguje – a já reaguji na to, co slyším. Vizualizace, které jej doprovází, odhalují základní hudební strukturu každého kusu, při hraní se generují v reálném čase,“ popsal Tepfer projekt, který v Brně představí už ve středu.

O měsíc později do Brna zavítají dva kosmopolité s tureckými kořeny: houslista Efe Turumtay a akordeonista Nikola Zarić. Jejich projekt Via je zábavnou hudební konverzací muzikantů s etnickými kořeny a virtuozitou klasicky školených hráčů. „Posluchače čeká mix složitých rytmů a zvuků orientu a Balkánu přenesený do světa tanga, jazzu nebo klasické hudby,“ uvedl dramaturg řady Jazz & World Music Vilém Spilka.

Třetí koncert nabídne v lednu pět špičkových hudebníků. V první půli večera Davida Dorůžku, Jaromíra Honzáka a Jiřího Slavíka. V druhé pak Liama Nobleho a Paula Clarvise. Zatímco tuzemské trio se bude soustředit na pozapomenuté české melodie, duo ze zámoří představí svoji verzi West Side Story. Claris přitom staví na své zkušenosti a spolupráci s Leonardem Bernsteinem, v roce 1983 hrál totiž na bicí pod taktovkou autora a také s ním absolvoval turné po Evropě a Japonsku.

Únor a březen patří dvěma francouzským trumpetistkám. Nejprve Lucienne Renaudin Vary, vycházející hvězdě na mezinárodní scéně, která zahraje s Robert Balcar Triem a poté Airelle Besson v doprovodu akordeonisty Lionela Suareze. V dubnu jazzový cyklus uzavře program Conéxion, který je plný flamenka. „Juan Gómez „Chicuelo“ je jedním z nejvlivnějších flamenkových skladatelů a kytaristů současnosti. Společně s klavíristou Marcem Mezquidou na pódiu malují fascinující hudební obrazy plné temperamentu a vášně. Paletu instrumentálních barev obohacuje perkusista Paco de Mode,“ doplnila Kučerová.

Na cyklus Jazz & World Music mohou posluchači koupit jednotlivé vstupenky i výhodné abonmá. Ceny za jeden koncert začínají na 290 Kč, při předplatném na 140 Kč. Obojí lze koupit on-line na webu filharmonie i fyzicky v předprodeji v Besední ulici.

Program Jazz & World Music 2019/2020

23.10. 2019  Dan Tepfer: Natural Machines

Dan Tepfer – Yamaha disklavír

—————

27.11.2019  Efe Turumtay & Nikola Zarić: VIA
Efe Turumtay – housle

Nikola Zarić – akordeon 

————–

22.1.2020  Liam Noble & Paul Clarvis: WEST SIDE STORY

David Dorůžka kytara

Jiří Slavík kontrabas, klavír

Jaromír Honzák kontrabas

Liam Noble klavír

Paul Clarvis perkuse

————–

25.2.2020 Lucienne Renaudin Vary & ROBERT BALZAR TRIO

Lucienne Renaudin Vary trubka

Jiří Levíček klavír

Robert Balzar kontrabas

Kamil Slezák bicí 

—————

17.3.2020  Airelle Besson & Lionel Suarez

Airelle Besson trubka

Lionel Suarez akordeon

—————

29.4.2020  Chicuelo & Mezquida: ConÉxion

Juan Gómez „Chicuelo“ flamencová kytara
Marco Mezquida klavír
Paco de Mode perkuse

Zdroj: tisková zpráva

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..