Festival GROOVE Brno, Metro Music Bar, 11.10.2019

Třetí koncert festivalu GROOVE Brno přivedl funkovou jednotku švédského trombonisty Nilse Landgrena do brněnského Metro Music Baru. Očekávání diváků se naplnilo po všech stránkách. Nils Landgren Funk Unit ve standardním, dlouholetém složení Nils Landgren – trombon, zpěv, Andy Pfeiler – elektrická kytara, Petter Bergander – klávesy, Jonas Wall – saxofon, Magnum Coltrane Price – basová kytara, Robert Ikiz – bicí, spustila bez otálení svoje podmanivé funky rytmy hned od začátku svého vystoupení. Osou jejich koncertu byly skladby z posledního CD Unbreakable. Hned druhá skladba koncertu, titulní Unbreakable, strhla větší část publika do nadšeného tance. Následovaly Get Down on the funk, pro páteční večer nejhodnější Friday Night, Stars in your eyes, …

Odvaz nebral konce, skvělá sóla předváděli všichni členové funkové jednotky, Nils Landgren a Jonas Wall ty nejpodmanivější včetně několika soupeřivých duet. Obzvlášť dámská část diváků nevycházela z úžasu, kam až se funková atmosféra dá vygradovat a kolik energie se dá hudbou předat. Velmi excitující páteční večer!

2 komentáře

 1. Jiří Bolech

  Dobrý den,
  děkuji za komentář a pěkné fotky z vystoupení Nilse Landgrena a jeho kapely v Brně.
  Byl jsem tam a byl to nářez. Diváci, ale i muzikanti, si to užívali (dokonce vzájemné objímání po vydařeném sólu Landgrena a Walla).
  Sám kapelník Nils Landgren skromný, příjemný, lidský – po koncertě a jedné “Plzni” přišel s některými kolegy mezi diváky, bavil se s nimi, fotil se (i opakovaně, pokud se společné foto hned nepovedlo) – byl trpělivý, nikam nespěchal. A to je v Evropě uznávanou jazzovou osobností, hvězdou vydavatelství ACT Music, leaderem big bandu, vyhledávaný účastník jazzových festivalů, …
  I díky vám budu mít pěknou vzpomínku na tuto povedenou akci.
  Jiří Bolech, Pardubice

  Odpovědět
  • Marián Pavlík

   Sme radi, že sa páčilo. Kľudne možete vždy reagovať na naše články, uvítame diskusiu. Každý článok zdieľame aj na našom Facebooku, kde možete tiež komentovať alebo písať vaše dojmy z koncertov.

   Odpovědět

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..