ANIMAL MUSIC VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM TOMÁŠE HOBZEKA

ANIMAL MUSIC VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM TOMÁŠE HOBZEKA

Počátkem června 2019 vychází na labelu Animal Music druhé album bubeníka a skladatele TOMÁŠE HOBZEKA nazvané SUPERNATURAL PHENOMENA. V kapele složené z předních českých instrumentalistů jej doprovázejí saxofonista MARCEL BÁRTA, pianista VÍT KŘIŠŤAN a kontrabasista TOMÁŠ LIŠKA. Repertoár alba tvoří Hobzekovy a Bártovy originální kompozice, provedené v precizní souhře výborně sehrané kapely s vyvinutým smyslem pro kolektivní improvizaci a s moderním zvukem. Tomáš Hobzek se vyprofiloval nejdříve jako člen kapel Organic Quartet a Points, dávno je však znám též spoluprací s mnoha dalšími hudebníky (David Dorůžka, Jaromír Honzák, Vojtěch Procházka, Christian Rover, Roman Pokorný), včetně řady zahraničních umělců, s nimiž nahrává nebo je doprovází na jejich evropských turné, i jako svébytný skladatel a lídr vlastního kvarteta. Album SUPERNATURAL PHENOMENA vychází téměř přesně devět let od Hobzekova debutu „Stick It Out“. Na albech labelu Animal Music se Hobzek objevuje pravidelně – Organic Quartet (2007, 2017), Ondřej Pivec (2008), Points & Points Septet (2010, 2015), Martin Brunner (2013).

Úspěch prvního alba motivoval Tomáše k rozhodnutí více proniknout na mezinárodní scénu; proto pobýval v Berlíně, kde studoval, koncertoval a hodně cestoval. Obohacen o nové zkušenosti a poznání, vrátil se po několika letech zpět do Čech a začal se více věnovat vlastnímu kvartetu. V Bártovi, Liškovi a Křišťanovi našel ideální hudební partnery pro své druhé album:

Po několika letech se můj život dostatečně ustálil na to, abych se mohl začít zase věnovat vlastní kapele a také komponovat. Kvartet mezi tím uzrál, každý náš koncert začal být jedinečný, plný kontrastů a cítil jsem, že přišel čas natočit společné album. Kombinace Marcela, Vítka a Tomáše Lišky se ukázala jako skvělá. Nikdo se nehrne do popředí, nikdo nezaniká a dohromady kapela funguje jako organismus. To je v naší hudbě zejména důležité, neboť v popředí je společná improvizace, bez směrovek nebo omezení. Spontánnost je asi naše hlavní zadání.“

 

MARCEL BÁRTA, Hobzekův spoluhráč v kapele Points, je známý především jako člen a autor většiny současného repertoáru kapely Vertigo a také experimentální formace Muff. Klavírista a skladatel VÍT KŘIŠŤAN je členem skladatelského seskupení The Prague Six, které komponuje pro progresivní jazzový bigband Concept Art Orchestra, jehož je též členem, vedle toho vede své vlastní trio a pravidelně spolupracuje například s Jaromírem Honzákem. Kontrabasista a skladatel TOMÁŠ LIŠKA, rovněž Hobzekův spoluhráč z Points, je mimo jiné zakladatelem a lídrem úspěšného mezinárodního kvarteta Invisible World, s nímž v loňském roce exceloval na přehlídce WOMEX a také je členem bluegrassové kapely Druhá tráva.

Album SUPERNATURAL PHENOMENA vzniklo ve studiu Sono Records ve spolupráci se zvukovými mistry Milanem Cimfem, Adamem Karlíkem a Pavlem Karlíkem. Obal alba je dílem grafika Aleše Najbrta a fotografa Dušana Tománka. Album je ve fyzické i digitální distribuci společnosti SUPRAPHON a je též k dispozici na CD, mp3 a wav v e-shopu na stránkách ANIMAL MUSIC. Album bude pokřtěno koncertem dne 27. 9. 2019 od 19h v pražském klubu Jazz Dock.

Zdroj: tisková zpráva

Elektronik Sigara - Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri - Türk takipçi al - Smok Çeşitleri