Respect Festival, 22. ročník – zóna tolerance plná hudby, rytmů, barev a chutí z celého světa.

Respect Festival, 22. ročník – zóna tolerance plná hudby, rytmů, barev a chutí z celého světa.

Dvaadvacatý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových, neméně kvalitních objevů. Prověřené kvality letos zastoupí král africké hudby Mory Kanté, jeden z nejlepších žijících bubeníků a praotec afrobeatu Tony Allen, jazzový vizionář Kamasi Washington, největší žijící mistr pákistánského transovního qawwali Faiz Ali Faiz, praotec ethiojazzu Mulatu Astatke, fenomenální indický kytarista Debashish Bhattacharya, který jako první rozezněl indické rágy kytarovými strunami, Boban Markovič Orkestar či Erik Truffaz 4tet a raper Nya, kteří společně přijedu oslavit 20 let od vydání průlomového alba Bending New Corners.

Z novinek se můžete těšit na autentický drsný gospel Como Mamas z jižanské kuchyně, strhující vokální vystoupení skupiny San Salvador z jihofrancouzské Oksitánie, jdoucí ve stopách u nás dobře známých Lo Cor de La Plana, členy skupin Dälek, Faust a Fire! Orchestra s radikálním multigeneračním free hip hop industrial noise projektem Anguish. 

Těšit se můžete také na prazáklad hudební extáze ve spirituálních zpěvech piyut, které byly páteří obřadů zaniklých židovských komunit v severní Africe, v podání izraelských Piyut Ensemble, na Nea Vasile & Taraful de la Marsa, posledního žijícího maestra z romských komunit lautari v Rumunsku, na utajenou tvář pouštního blues v podání zpěvačky Aziza Brahim, pocházející ze západní Sahary, či na mezinárodní projekt Tomáš Liška & Invisible World. Toto vše a mnoho dalšího můžete zažít během dvoudenní open air přehlídky či na jednotlivých koncertech v Paláci Akropolis a na dalších místech.

Respect Festival 2019 bude patřit již tradičně toleranci, kulturní rozmanitosti a hlavně hudbě. Takové, která umí nejen potěšit posluchače, ale také objevovat a propojovat různé světy. Promyšlená a kvalitní dramaturgie s jasným názorem nabídne originální a silné zážitky, které u nás těžko jinde najdete.

Na Respect Festivalu ale nejde jen o hudbu. Rodinný ráz téhle akce zdůrazní bohatý dětský program, najdete zde i výtvarné instalace. Zaujme také široká nabídka jídel z celého světa a stánky četných neziskových organizací, které neztrácejí aktivní zájem o konkrétní lidské osudy i palčivé problémy globálního charakteru.

Open Air: 15.-16. června Volnočasové centrum Holešovice (Železničářů 204/ 6, Praha 7)

Program Open Air

Sobota 15. června

Debashish Bhattacharya Trio (Indie)

Nea Vasile & Taraful de la Marsa (Rumunsko)

Gili Yalo (Etiopie / Izrael)

Tony Allen (Nigérie / Velká Británie)

Mory Kanté (Guinea)

Neděle 16. června

Tomáš Liška & Invisible World (ČR, Turecko, Strbsko)

Como Mamas (USA)

San Salvador (Francie)

Faiz Ali Faiz (Pakistán)

Mulatu Astatke (Etiopie)

 Doprovodné festivalové koncerty

25. 6. Pyiut Ensamble (Izrael) / Palác Akropolis

7.7.  Kamasi Washington (USA) / Palác Akropolis

15. 7. Victoria Hanna (Izrael) / Palác Akropolis

29.7. Anguish (členové skupin Dälek, Fire! Orchestra a Faust) / Palác Akropolis

18.9. Boban Markovič Orkestar / Palác Akropolis

23.9. Aziza Brahim (Saharská arabská demokratická republika) a Barmer Boys (Indie) – dvoukoncert / Palác Akropolis

24.9. Koncert pro děti Aziza Brahim (Saharská arabská demokratická republika) / Palác Akropolis

26.9. Jambinai (Jižní Korea) / Palác Akropolis

27.9. Erik Truffaz 4tet feat. Nya present New Bending Corners/ Palác Akropolis

ce info o všech koncertech na rachot.cz.

Zdroj: tisková zpráva