Vánoční a zároveň narozeninový koncert Cotatcha Orchestra s Vincencem Kumrem

Vánoční a zároveň narozeninový koncert Cotatcha Orchestra s Vincencem Kumrem

Vánoční a zároveň narozeninový koncert. I tak by se dala ve stručnosti nazvat událost, kterou na 17. prosince připravil brněnský big band Cotatcha Orchestra.

Narozeninovým oslavencem není nikdo jiný, než nejzkušenější člen kapely Vincenc Kummer, jehož skladby a aranžmá budou výhradně zastoupeny na programu tohoto výjimečného večera. Sedmička, jak známo, je šťastným číslem a Vincenc má letos na kontě hned dvě.

Ano, 77 let je věk, kterého se letos v létě, v obdivuhodné fyzické i duševní kondici oslavenec dožil a který mu ani v nejmenším nebrání držet krok se svými o generaci (v některých případech i o dvě generace) mladšími spoluhráči v kapele.

Vánoční a zároveň narozeninový koncert Cotatcha Orchestra s Vincencem Kumrem
Cotatcha Orchestra

Cotatcha Orchestra se rozhodl koncertně oslavit narozeniny svého basisty s půlročním zpožděním a zasadit koncert do předvánočního období proto, že Vincenc Kummer má mezi svými novými skladbami a aranžemi zastoupeny také úpravy několika vánočních písní.

Vincenc Kummer po úspěšném působení na tehdejší domácí jazzové scéně a angažmá v orchestru Ladislava Štaidla, který v sedmdesátých letech doprovázel Karla Gotta, emigroval v roce 1981 do Švýcarska, kde  25 let hrál jako residentní basista v Zurichu se světovými hvězdami jazzového nebe jakými byli např. Dexter Gorden, Dizzy Gillespie, Chet Barker a mnozí jiní. Po návratu do rodného Brna začíná spolupracovat s představiteli nastupující jazzové generace. Jednou z výslednic těchto spoluprací je i Cotatcha Orchestra, kde se Vincenc Kummer mimo to, že zastává post kontrabasisty, realizuje i jako výtečný bigbandový skladatel a aranžér.

Přijďte si od předvánočního shonu odpočinout do HaDivadla a nechte se naladit do sváteční atmosféry „svátečním zvukem“ tohoto ojedinělého koncertu Cotatcha Orchestra.

17.12.2018, 20.00 hod., HaDivadlo, Brno

Zdroj: tisková zpráva