Přední český big band COTATCHA ORCHESTRA, který je znám svými neotřelými hudebními počiny, se chystá na realizaci hlavního projektu sezóny.

Můžete se těšit na sérii tří koncertů s exklusivním hostem, nizozemským trombonistou ILJOU REIJNGOUDEM. Na svém hudebním kontě má cenu za kompozici v nejprestižnější soutěži jazzového světa – Thelonius Monk competition, čímž se zařadil mezi velké hráče současného jazzu jako jsou Joshua Redman nebo Chris Potter. Reijngoud se pyšní rovněž získáním Latin Grammy Award či „nizozemského anděla“ v soutěži Edison Award. Kromě svých hráčských a skladatelských aktivit, mimo jiné v Grammy ověnčeném Metropol Orkestu, je také činným pedagogem na hudebních univerzitách v Amsterdamu, Rotterdamu, Haagu nebo na mnoha hudebních workshopech v Evropě a USA.

Na koncertech v Olomouci, Poličce a Brně se tento špičkový hráč představí i jako skladatel a aranžér. Playlist těchto koncertů je sestaven výhradně z jeho skladeb a aranžmá. Jeho bohaté big bandové zkušenosti, které v podzimní sérii svěří do služeb Cotatcha Orchestra, jsou předzvěstí posluchačsky mimořádně atraktivního a nevšedního hudebního zážitku, který by neměl uniknout vaší pozornosti.

17.10. Olomouc, Jazz Tibet Club, 20:00

18.10. Polička, Tylův dům, 20:00

19.10. Brno, HaDivadlo, 20:00

https://www.iljareijngoud.com/

http://cotatchaorchestra.cz/

Zdroj: tisková zpráva

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..