Soutěž o 2 x 2 vstupenky na JFB - Radovan Tariška Quintet feat. Alex Sipiagin & Lukáš Oravec Quartet feat. Aaron Goldberg
Aaron Goldberg

Soutěž o 2 x 2 vstupenky na JFB – Radovan Tariška Quintet feat. Alex Sipiagin & Lukáš Oravec Quartet feat. Aaron Goldberg

Slovenský trumpetista a skladatel Lukáš Oravec je pravidelným hostem českých klubů a festivalů, a to jak se svojí vlastní kapelou, tak jako sólista bigbandů nebo speciální host v projektech jiných kapelníků.

Prorokem je však i doma, kde si už ve svém poměrně mladém věku vydobyl pozici jednoho z nejuznávanějších jazzových hudebníků nejen nastupující generace. Svou dlouhodobě fungující kapelu často obohacuje výjimečnými hosty, především z kolébky jazzu, USA. Jeho nejnovějšího hosta, hvězdného Aarona Goldberga, známe i z brněnského JazzFestu, kde v roce 2006 exceloval v kapele Kurta Rosenwinkela.

První setkání Alexe Sipiagina a Radovana Tarišky má na svědomí festival JazzFestBrno.

Alex Sipiagin hostoval na koncertě Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, jenž v Česku premiéroval jeho vybraná aranžmá. Radovan Tariška je už více než dekádu klíčovým členem saxofonové sekce orchestru a spolupráce s jazzmany žijícími v New Yorku jej mimořádně zajímala od nepaměti. Setkání druhé se tedy koná právě teď, a to v sestavě nejméně o dvě třetiny menší, nikoli však méně zajímavé. Jazzové kvinteto představí vedle obou frontmanů další nadané improvizátory, venezuelského klavíristu Benita Gonzaleze, amerického kontrabasistu Essieta Okona Essieta a Tariškova krajana, bubeníka Dávida Hodeka.

Koncert se koná 8. 4. 2018 v 19:30 v Divadle Husa na provázku

Soutěžní otázka

Jak se jmenuje projekt Radovana Tarišky, inspirován slovenským folklorem?

Odpovědi zašlete do redakce do 4. 4. 2018. Výherce bude kontaktován redakcí.

[iphorm id=“7″ name=“Soutěž (duplicate)“]