Heartcore for Africa - Nezávislý label Kurta Rosenwinkela podpoří sirotčinec v Africe vydáním digitálního tracku na kterém se podílí místní děti spolu s prominentními jazzovými umělci.

Heartcore for Africa – Nezávislý label Kurta Rosenwinkela podpoří sirotčinec v Africe vydáním digitálního tracku na kterém se podílí místní děti spolu s prominentními jazzovými umělci.

Naposledy editováno:

Berlínské hudební vydavatelství Heartcore Records v rámci projektu „Heartcore for Africa“ vydalo 12. prosince 2017 novou písničku s názvem Ni Chikondi (O lásce). Koupí tracku, který vznikl během srpna v centru pro sirotky Mthunzi v Zambii posluchač podpoří nákup hudebního vybavení a vzdělávání v tomto centru, kde vyrůstá nad 50 zambijských sirotků.

Autory písně jsou kromě Kurta Rosenwinkela také samotné děti – ty v rámci měsíčního workshopu vytvořily vlastní texty a dokonce i sborový refrén. Dále na ní hostují známí jazzoví interpreti jako například americký pianista Aaron Parks či trumpetista Dave Douglas.

Nastudování a nahrávání písně se ujala autorka projektu Michaela Bóková, studentka hudební produkce na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, ta pro společnost Heartcore Records pracuje už více než jeden rok. „Děti byly neuvěřitelně kreativní a talentované. Podařilo se nám sestavit dvacetičlenný sbor a nahrát sedm rappových pasáží, které znějí jak v angličtině, tak v nyanji, jejich rodném jazyce. Strávit celý měsíc mezi nimi byla neopakovatelná a radostná zkušenost.“, vzpomíná mladá hudební producentka, která se pomocí prodeje digitálního tracku chystá podpořit děti, jejichž většina přišla o domov, či které jejich neúplné rodiny nejsou schopny zabezpečit
a poskytnout jim vzdělání.

„Je to pro mě čest být součástí tohoto projektu“ říká zakladatel a výkonný ředitel Heartcore Records Kurt Rosenwinkel. „Bylo úžasné, jak děti reagovaly na hudbu. Zároveň to pro mně demonstruje, jak všichni společně dokážeme vytvářet skvělé věci“.

Písnička Ni Chikondi vznikla ve spolupráci s místním improvizovaným nahrávacím studiem, které v centru Mthunzi v Lusace během několika let z vlastní iniciativy vybudoval bývalý rezident a nyní zaměstnanec centra Chakwe Daka

Některé děti do studia přicházejí tvořit v podstatě denně. Hudební nástroje a kvalitní vybavení by pro jejich aktivitu byly obrovským přínosem a pomocí.

Čerstvě založená společnost Heartcore Records, která má na svém kontě již první úspěšné album (Kurt Rosenwinkel – Caipi), se chystá uskutečnit více projektů tohoto rázu. Dle jejích členů má totiž hudba neuvěřitelný potenciál pomáhat a jsou připraveni jej patřičně využívat.

Písničku si můžete koupit zde.

Zdroj: tisková zpráva

Berlín, 12. listopadu 2017

Elektronik Sigara - Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri - Türk takipçi al - Smok Çeşitleri