Do Pardubic se chystá absolutní špička jazzové avantgardy!

Do Pardubic se chystá absolutní špička jazzové avantgardy!

Vězte, že se do pardubického Divadla29 chystá ve čtvrtek 16.listopadu absolutní špička světové improvizační scény a avantgardního jazzu! Na jediném koncertě v ČR se zde představí legendární americký saxofonista a trumpetista JOE McPHEE! Koncertovat bude společně s proslulým DKV Triem. Pardubický večer uvede německý free-jazzový trumpetista AXEL DÖRNER v triu s českými improvizátory Ivanem Palackým a Petrem Vrbou. Vstupenky na tuto výjimečnou událost lze získat zde.

DKV Trio představuje špičku v ranku světového avantgardního jazzu a volné imrovizace. Trio vzniklo v polovině devadesátých let a od té doby působí v nezměněné, a vpravdě hvězdné sestavě. Tvoří ho jeden z nejlepších a nejkreativnějších bubeníků současnosti Hamid Drake, chicagský kontrabasista Kent Kessler a veledůležitá postava moderního jazzu posledních dvou dekád, saxofonista a klarinetista Ken Vandermark. Exkluzivním hostem na jejich evropském turné je free-jazzová legenda, jež ovlivnila několik generací avantgardních hudebníků všech kontinentů, letos 78letý saxofonista, trumpetista a uznávaný teoretik umění Joe McPhee. Ten zajisté umocní velmi pestrý rejstřík nejrůznějších hudebních vlivů a postupů tria; patrné budu především inspirace hudbou černé Afriky, neidiomatickou improvizací, mississippským blues, orientální hudbou a funkem. Spontánní energii a strhující muzikantskou interakci si můžete vychutnat na premiérovém a zároveň jediném koncertě této sestavy v ČR!

Berlínský trumpetista Axel Dörner již od devadesátých let vyvíjí naprosto jedinečný přístup ke hře na trubku. Nakonec ji kompletně definoval na přelomovém albu „Trumpet“ (2001). S Ivanem Palackým (Dopleta 180, elektronika) a Petrem Vrbou (trubka, elektronika) se potkává v různých koutech Evropy a spolupracovali tak ve variabilních improvizačních seskupeních. Nyní jako trio se cíleně vydávají na turné po několika městech České republiky, aby svoje zkušenosti zúročili naplno. Koncert v Pardubicích 16.listopadu bude jejich první…

Přehled dalších koncertů zde!