Vítejte ve skvělé společnosti Kennedy Administration!
Ondřej Pivec

Vítejte ve skvělé společnosti Kennedy Administration!

VítejteDalší podzimní koncert festivalu JAZZINEC přivede dne 7.listopadu (v 19.00) do Národního domu v Trutnově americkou formaci KENNEDY ADMINISTRATION s Ondřejem Pivcem za klávesovými nástroji!

„Sexy záležitost“, či „Toto je tep dnešní doby“ – to jsou jen některé ukázky z až freneticky nadšených ohlasů amerického hudebního tisku na koncerty Kennedy Administration. Ne, nejde o politologický termín, jenž odkazuje k 60.letům, kdy Kennedyho administrativa řešila v Americe rasismus a vůbec lidská práva na straně jedné, na té druhé pak Karibskou krizi, hrozící přerůst v jaderný konflikt mezi Západem a Východem. Jde o kapelu, pojmenovanou po zpěvačce jménem Kennedy. A tady jsou rasismus či ideologický konflikt rozhodně passé…

Gró početně proměnlivé sestavy tvoří již zmíněná zpěvačka Kennedy, v jejíž vokálním projevu lze vystopovat Ellu Fitzgerald, Sade či Anitu Baker a je přirovnávána k mužskému protějšku Lutheru Vandrossovi. Dále pak náš klávesák Ondřej Pivec, zde Ondre J Pivec, loňský držitel Grammy díky účasti na albu Gregoryho Portera „Take Me to the Alley“ a stálý varhaník v Gospel Church v Brooklynu. Za bicími sedí Nat Townsley, o jehož citlivou i šťavnatou rytmiku se opíraly takové hvězdy, jako třeba Stevie Wonder, Mariah Carey, Lauryn Hill a Joe Zawinul.

Kennedy Administration každým vystoupením vybrušují svůj vlastní moderní zvuk, modelují osobitou, smyslově i smyslně bohatou, zároveň oduševnělou tvář. Jejich hudba je vydatně sycena gospelem, rhythm and blues, funkem, hip-hopem a popovou hitovostí. Z domovského Detroitu dorazili až do New Yorku, kde jsou již tři roky rezidenční kapelou klubu Groove. V září jim vyšlo eponymní album, které stejně jako jejich koncerty představuje skvělou společnost navýsost lahodné hudby!