Ve středu 25. října pokřtí sehraná trojice Libor Šmoldas Tio (CZ/USA) své druhé album nazvané On The Move v rámci koncertní série Jazzbit organizované festivalem Mladí Ladí Jazz. Libor Šmoldas, jeden z nejuznávanějších českých kytaristů, představí svou tvorbu v doprovodu bubeníka Adama Nussbauma a kontrabasisty Jaye Andersona, kteří patří ke světové jazzové špičce. Večer otevře dark fusion sestava Tryptych (CZ). Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji GoOut v ceně od 150Kč.

Hudební hvězdy v Jazz Docku

Libor Šmoldas Trio (CZ/USA) není pouhý jednorázový projekt, trio má za sebou již několik turné v Evropě a USA. Ve středu 25. října v Jazzdocku pokřtí své nové album. Jejich první studiová deska nazvaná Dreamtime, vyšla v roce 2015 a představila intimní verze jazzových standardů či hudbu z filmu Kmotr. V pořadí druhé album nese název On the Move a zaujme posluchače naopak syrovějším a bluesovějším zvukem plným energie. Kmotrem desky je Karel Roden.

Přední český jazzový kytarista Libor Šmoldas nové album představí společně s rytmikou absolutní světové jazzové špičky. O generaci starší Američané, bubeník Adam Nussbaum a kontrabasista Jay Anderson, doprovázeli hudební legendy jako například Michaela Breckera, Tootse Thielemanse, Marii Schneider, Boba Mintzera, Eliane Elias, Stana Getze, Mika Sterna, Johna Scofielda a mnoho dalších. Mezi nejazzovými muzikanty, se kterými spolupracovali, nechyběl Frank Zappa či Tom Waits.

Koncertní série Jazzbit

Projekt Jazzbit usiluje o podporu a propagaci jazzové hudby v České republice. Organizátoři projektu zpřístupňují jazzovou hudbu mladým lidem a snaží se odstraňovat překážky, které by je mohli odradit. Proto mají mladí lidé do 26 let vždy zvýhodněné vstupné na všechny koncerty série Jazzbit.

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..