Život je válka. Umění je zbraň. Tvoř nebo zahyň.

Toto jsou slova amerického hudebníka a textaře vystupujícího pod jménem Andy the Doorbum. Jeho koncerty vyvolávají téměř bez výhrad nadšené reakce. Hypnotický zážitek, psychedelická litanie, magično, zapomenuté modlitby nikdy nezrozeného kmene – to jsou jen některé útržky z opěvných ód na jeho strhující živá vystoupení na pomezí koncertu a performance. A vězte, že tento originální hudební tvůrce vystoupí ve čtvrtek 15. června od 20.00 v pardubickém Divadle29, a to v prostředí Klubu29.

Andy the Doorbum se hudebně pohybuje v jedinečné fúzi freak folku, lo-fi elektroniky a psychedelie. V roce 2014 vydal samostatné autorské album „The Fool“, v loňském roce natočil společně s producentem Justinem Aswellem (taktéž žijícího ve městě Charlotte v Severní Karolíně) pro label Fake Four nesmírně silné album“Intent“. Zde kombinuje svůj cit pro mistrně vystavěnou melodii s těžkými beaty, elektronickým ambientem, dramaticky narativním hlasem a existenciálními texty. Album vydavatel označil jako doom Portishead. Důležitou součástí Andyho vystoupení je vizuální stránka. Originální kostýmová a světelná show slibuje opravdu silný zážitek!

Před Andym the Doorbum se v Pardubicích představí se svým sólovým projektem kytarista Calvera (z pražského noise-rockového tria Fetch!). Tady se chopil basy, aby svou hudbu vystavěl na mocných basových riffech. Hudba strohá, minimalistická, syrová – tak zní jeho vydařené sólové album, jež pžed dvěma lety vyšlo na labelu Silver Rocket…Ukázky z alba zde:

Další vystoupení Andyho the Doorbuma na jeho českém turné:

  • 09.06. – Česká lípa – festival Všudybud
  • 10.06. – Tábor
  • 13.06. – Brno (w/Ceschi)
  • 14.06. – Lhotice
  • 16.06. – Liberec (w/Buriers)
  • 17.06. – Vernéřovice, Soulkostel

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..