MissinCat přiváží do Prahy hravé i emotivní příběhy

MissinCat přiváží do Prahy hravé i emotivní příběhy

Křehké a svěží písně kosmopolitní písničkářky a multiinstrumentalistky MissinCat zazní 5. května 2017 v pražském Café V lese.

Už v mateřské školce prohlásila, že chce být zpěvačkou, čemuž neváhala obětovat slušně rozjetou kariéru basistky v dívčí pop-rockové kapele Vertigini i zázemí domovského Milána.  Caterina Barbieri alias MissinCat tak považuje již deset let za svůj druhý domov Berlín. Výčet úspěchů ostatně dokazuje, že stěhování bylo krokem správným směrem.  V německé metropoli vzniklo její debutové album Back On My Feet, které ihned zabodovalo v hitparádách a reklamě – stejnojmenný singl Back On My Feet zazněl ve spotu Nintenda i na prestižním festivalu SXSW v USA. Navíc byla majitelka příjemně nakřáplého hlasu vybrána jako předskokanka Amy Winehouse a The XX. Druhou desku s názvem Wow okořenila o mezinárodní spolupráci se švédským producentem a písničkářem Sonnym Boyem Gustafssononem, duet s MissinCat na albu střihla Miss Li nebo italská indie-rocková hvězda Dente, s nímž se podílela na soundtracku k úspěšnému italskému filmu Omamamia.  Před dvěma lety přibyla do diskografie nahrávka Wirewalker. Obdivovatelka Lou Reeda či Niny Simone, talentovaná hráčka na několik nástrojů a autorka silných písní, na svých dosavadních albech předvedla pestrou škálů výrazů od minimalistického popu po  opulentní instrumentaci. Fanoušci už netrpělivě očekávají nové EP Forces, na které si MissinCat přizvala své hudební kolegy – La Boum Fatale, Me & My Drummer, Robota Kocha a další. Forces předznamenává singl a videoklip Made Of Stone.

MissinCat v Praze vystoupí v rámci charitativního večera, jehož výtěžek  bude použit pro potřeby Chráněného bydlení Slapy pro lidi s mentálním postižením. Předskakuje švýcarsko-německý projekt Lorraine.