Do Kostelce nad Orlicí se chystá Eric Marienthal!

Pouze dva koncerty odehraje slavný americký saxofonista ERIC MARIENTHAL v České republice. Se slovenským AMC Triem, posíleným kytaristou Samuelem Marinčákem, vystoupí 26.dubna v Praze (Stará radnice) a 27.dubna v Kostelci nad Orlicí. Pro toto východočeské městečko to bude opět další jazzový svátek. Z předešlých koncertů v rámci cyklu JAZZMANI NA RABŠTEJNĚ přinesl JazzPort reportáže a nejinak tomu bude i nyní…

Ve velkém sále SK Rabštejn bude americké hvězdě onoho 27.dubna předskakovat pražský JP QUARTET, sestavený ze špičkových hudebníků z různých českých (i nejazzových) formací: Jakub Urban (klavír), Vladimír Šrámek (kytara), Jakub Antl (kontrabas) a Tomáš Votava (bicí). Toto uskupení vystupuje v pražských jazzových klubech a často doprovází swingového zpěváka Láďu Kerndla.

Altsaxofonista ERIC MARIENTHAL je držitelem dvou cen Grammy a dlouholetý spoluhráč Chicka Corey v jeho Elektric Bandu. Jako lídr natočil 14 alb, koncertoval v 75 zemích všech kontinentů. Měl to štěstí, že se hned v počátku své kariéry stal členem Elektrik Bandu Chicka Corey, s nímž nahrál šest alb a získal ony dva gramofonky. Poté spolupracoval s Eltonem Johnem, Steviem Wonderem, Georgem Dukem, Davem Grusinem, Leem Ritenourem, B.B.Kingem či The Yellowjackets. Zatím jeho poslední sólové album „Bridges“, jež natočil s kytaristou Chuckem Loebem, patřilo k nejlepším jazzovým titulům roku 2015 a zařadil se do trojlístku Oblíbených altsaxofonistů roku (spolu s Davidem Sanbornem a Philem Woodsem).

Doprovodí ho prešovské AMC Trio, jež je mimochodem spolu s Randym Breckerem kmotry loga cyklu Jazzmani na Rabštejně v Kostelci nad Orlicí. Trojlístek výtečných muzikantů – Martin Marinčák (kontrabas), Stano Cvanciger (bicí) a Peter Adamkovič (piano) – posílí nesmírně talentovaný kytarista Samuel Marinčák, basákův syn.

Rezervaci vstupenek lze uskutečnit na emailové adrese pokladna@skrabstejn.cz

Více na stránkách http://www.skrabstejn.cz/