Šestnáctičlenný český jazzový big band pod vedením Štěpánky Balcarové připravil na letošek čtyřdílnou koncertní sérii rozprostřenou do celého roku. Výrazně odlišné večery nabídnou řadu premiér mladých českých autorů a české i zahraniční hosty. Projekt proběhne na půdě pražského Jazz Docku a v prodeji bude i speciální jednotná vstupenka na celý cyklus. Úvodní večer je naplánován na neděli 12. 3. 2017.

„Pravidelná a častá vystoupení big bandu v jednom jazzovém klubu jsou nedílnou součástí jazzové tradice a historie. Tento cyklus je pro CAO dalším krokem k něčemu takovému,“ říká kapelnice Štěpánka Balcarová.

Celá série má promyšlenou dramaturgii: v březnu nabídne CAO několik premiér skladatelského sdružení The Prague Six, zatímco 11. června uvede čtyřdílný cyklus Balcarové, inspirovaný obrazy českého výtvarníka Jana Zrzavého.

22. října spojí CAO síly s ideově spřízněným rakouským big bandem Graz Composers Orchestra. Ansámbl sestavený z vybraných hráčů obou těles uvede skladby jak rakouských, tak českých skladatelů, a nově vzniklý repertoár představí tento ansámbl následující den ještě přímo v Grazu. „Oba koncerty oddiriguje Ed Partyka, renomovaný americký skladatel a trombonista, který hrál s Vienna Art Orchestra nebo Bobem Brookmeyerem, a u kterého jsem studovala,“ doplňuje Balcarová.

Závěrečný večer cyklu s názvem Purpurovou nocí a datem 10. prosince vychází z loňského projektu Vánoce s Concept Art Orchestra, kde jako hosté vystoupili Dan Bárta, Alfred Strejček a Marta Kloučková.

Přes web CAO je nyní možné zakoupit také limitovaný počet „V.I.P. permanentek“ CAO Speciál, garantujících nejlepší místa na všech čtyřech koncertech a k tomu řadu výhod. Bližší informace zde.

Concept Art Orchestra je šestnáctičlenný jazzový big band, jedinečný specializací na interpretaci skladeb současných českých skladatelů. Hraje nadžánrové kompozice v podání špičkových jazzmanů naší scény (Bárta, Soukup, Kalfus, Jirucha, Křišťan, Dvorský a další), které díky pravidelné spolupráci s ČRo Vltava také často nahrává.

Řídí ho trumpetistka a skladatelka Štěpánka Balcarová, pod jejímž vedením vydal mj. album The Prague Six, které získalo Cenu Anděl 2015.

Zdroj: tisková zpáva, Brno, 28. 2. 2017

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..