Companion Beaty Hlavenkové zrozen v dílně zlínských animátorů

Companion Beaty Hlavenkové zrozen v dílně zlínských animátorů

První videoklip z alba Scintilla, na skladbu Companion v režii Mikkela Odehnalu, představuje klavíristka, skladatelka a producentka Beata Hlavenková.

Po mém pobytu na třeboňském festivalu Anifilm jsem se sešla s vedoucím Ateliéru animované tvorby ve Zlíně Lukášem Gregorem a předala mu Scintillu. Deska oslovila Kateřinu Čupovou a Mikkela Odehnalu, kteří si vybrali několik skladeb, k nimž vytvořili svá díla. Neměla jsem potřebu jim do toho mluvit, zajímalo mě, jakým způsobem se mé muziky zhostí. Z výsledku jsem byla nadšena, zlínští animátoři byli nepochybně skvělou volbou,“ přibližuje vznik klipu Beata Hlavenková.

Na Scintille, vydané závěrem roku 2015 na labelu Animal Music, se sešla řada vynikajících tuzemských i zahraničním hostů. Například zpěvák a kytarista Justin Lavash, violoncellista Jiří Bárta, kanadská trumpetistka Ingrid Jensen, americký skladatel a klarinetista Evan Ziporyn i trojice norských muzikantů – jednak multiinstrumentalista Kemeth Ekornes, pianista a skladatel Anders Aarum a zpěvačka Julie Dahle Aagård. Právě ona nazpívala píseň Companion „Julie je uznávanou jazzovou zpěvačkou, která písni vložila náležitou citlivost a krásný text,“ dodává Hlavenková. Producentsky se na desce spolupodíleli Petr Ostrouchov a Patrick Karpentski, nahrávka byla nominovaného na cenu Anděl 2015.

Koncertní program Scintilla Tour, financovaný EHP a Norských fondů 2009-2014, je dialogem dvou pianistů – Hlavenkové a Aaruma. Prozatím je uváděn především v Norsku, ani čeští diváci však o něj nebudou ochuzeni. V dubnu 2017 bude Scintilla představena hned na třech tuzemských zastávkách – v pražském kostele sv. Vavřince, festivalu Jazzinec v Trutnově a a Jazzfestu Brno.

Beata Hlavenková dále vystupuje s programem Theodoros, působí v Baromantice, živě doprovází taneční představení Flow skupiny VerTeDance, a v tomto roce uvede také nový česko-slovenský projekt OOO (Hlavenková/Marian Slávka/Lukáš Duchovič) převážně s texty Martina Vedeje.

(Tisková zpráva)

COMPANION – Beata Hlavenková /Julie Dahle Aagård (album Scintilla )