V rámci cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ zahrají v Jazz Docku  Bill Frisell, Jeff „Tain“ Watts, Joey DeFrancesco nebo John Patitucci!

V rámci cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ zahrají v Jazz Docku Bill Frisell, Jeff „Tain“ Watts, Joey DeFrancesco nebo John Patitucci!

Ve středu 18. ledna začne nový ročník JazzDockového cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ, ve kterém Vám budeme přinášet skvělé koncerty kapel z celého světa v průběhu první poloviny roku 2017. V letošním roce uvidíme zatím asi nejhvězdnější sestavu jmen, které jsme kdy u nás v rámci jednoho cyklu prezentovali.

upoutavka_Frisell_final (1)

Kytarový velikán Bill Frisell zahraje duet s bubeníkem Kenny Wolesenem, jenž je u nás znám hlavně z avantgardní kapely Sex Mob. Bill Frisell má za sebou v mnoha ohledech udivující profesionální kariéru, lemovanou celou řadou prestižních světových ocenění. Jeho hudba je mixem mnoha vlivů – jazzu, rocku, folku, country i bluegrassu, či worldmusic. Tentokrát, pouze s bubeníkem, zahraje zbrusu nové kompozice a také některé skladby z posledních alb. Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek s hudby mistra jazzové, country i rockové kytary zblízka, v komorním prostředí jazzového klubu!

wendel ben ano

Také další koncerty budou pozoruhodné. Saxofonista u nás známé skupiny Kneebody Ben Wendel se poprvé v Jazz Docku představí s vlastním kvartetem, kde hrají současná esa mladé progresivní newyorské scény – pianista Taylor Eigsti, basista Harish Raghavan ču bubeník Kendrick Scott.

Jeff „Tain“ Watts vystoupí v triu s kytaristou Paulem Bollenbackem a basistou Orlando Le Flemingem: Fenomenální hráč na Hammond organ Joey DeFrancesco přiveze zase svůj kvartet The People. Pro milovníky energického moderního jazzu to bude jistě zážitek a pro mistra budou připraveny autentické elektromechanické hammondovy varhany i s Leslie boxem!

Watts 08 02 17

V květnu vystoupí John Patitucci se svým Electric Quartetem, kde excelují krom hlavního protagonisty ještě kytaristé Adam Rogers a Steve Cardenas a bubeník Nate Smith! John Patitucci patří k největším světovým basistům a hrával v minulosti snad se všemi velkými jmény historie jazzu (např. Chick Corea, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Stan Getz, Pat Metheny, Wynton Marsalis, Joshua Redman, Michael Brecker, McCoy Tyner, Randy Brecker, Freddie Hubbard, Tony Williams a další).

jochen 18 01 17

Celý festival otevře ve středu 18. 1. vynikající bubeník Jochen Ruckert, se svým newyorským kvartetem. Jejich hudba patří k tomu, co je v současné době považováno za špičku postmoderního jazzu v New Yorku. Kompozice ze zbrusu nového alba „Charm Offensive“, prezentují na evropském turné ve stejné sestavě, v jaké bylo album natočeno – tedy s kytaristou Lage Lundem, kontrabasistou Orlando LeFlemingem a hvězdným saxofonistou Markem Turnerem!

Zdroj: Tisková zpráva