Koncert legendárního trumpetisty Laca Dézciho a projekce filmu Pára nad řekou v jeden den!
Laco Deczi

Koncert legendárního trumpetisty Laca Dézciho a projekce filmu Pára nad řekou v jeden den!

Koncert legendárního trumpetisty Laca Dézciho a projekce filmu Pára nad řekou v jeden den!Mimořádně koncentrovaný jazzový zážitek nabídne ve čtvrtek 13. října pražské Kino Dlabačov: V 18 hodin začne projekce nového celovečerního hudebního dokumentu režisérů Filipa Remundy a Roberta Kirchhoffa Pára nad řekou o životě tří jazzových legend – trumpetisty Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a kontrabasisty Jána Jankejeho. V 19.30 následuje debata s tvůrci filmu a po ní od 21 hodin live koncert jednoho z hrdinů Páry nad řekou – fenomenálního Laca Décziho a jeho kepely Celula New York. Vstupenky na jedinečný večer je možné zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu 200 Kč, na místě za 250 Kč.

Pára nad řekou nahlíží ve sledu absurdních obrazů do životů Laca Décziho, Ľubomíra Tamaškoviče a Jána Jankejeho, kteří kdysi uprchli ze Sověty okupovaného Československa na západ, kde zazářili po boku renomovaných světových hudebníků a pustili se do jazzové války proti popu. Film režisérů Filipa Remundy a Roberta Kirchhoffa vypráví o křehké pomíjivosti slávy, která se tolik podobá páře, jež se tiše objeví a zase zmizí nad tekoucí řekou… První klapka Páry nad řekou padla 19. 5. 2006, natáčelo se s přestávkami téměř deset let.

Laco Déczi, slavný trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolákovo na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech, kde žije dosud. Ve Státech vystupoval s řadou skvělých jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Se svou kapelou Celula New York koncertuje po celém světě. Na Dlabačově zahrají ve složení Laco Deczi (trumpeta), Jan Aleš (keyboards), Michael Krásný (basa), Vaico Deczi (bicí).

Elektronik Sigara - Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri - Türk takipçi al - Smok Çeşitleri