Cotatcha Orchestra

COTATCHA ORCHESTRA uvádí druhý koncert projektu Bigbandová evoluce

Jedinečné brněnské hudební těleso COTATCHA ORCHESTRA připravilo na 20. 10. 2016 další koncert projektu Bigbandová evoluce. O nevšední jazzový zážitek se v HaDivadle postarají vynikající muzikanti, kteří jako jediní na Moravě hrají moderní bigbandový jazz založený na vlastní tvorbě a v tuzemsku nehraných kompozicích. Bigbandovou evolucí provede posluchače jazzový historik Jan Dalecký. Žáci a studenti mají výjimečně nízké vstupné – 75 Kč.

Projekt Bigbandová evoluce brněnského progresivního orchestru COTATCHA ORCHESTRA spočívá ve dvouhodinovém koncertním programu. Začínající i pokročilé posluchače do světa moderního jazzu 2. poloviny 20. století uvede známý jazzový historik a pedagog Jan Dalecký (Český rozhlas, JAMU). COTATCHA ORCHESTRA tak chce v rámci tohoto projektu podpořit osvětu v oblasti bigbandového jazzu, a to zejména mezi mladou generací posluchačů. Žáci a studenti mají proto 70% slevu, vstupné pro ně bude 75 Kč.

COTATCHA ORCHESTRA je jediný tuzemský big band, který se specializuje na tvorbu jednoho ze stěžejních orchestrů 2. poloviny 20. století (Thad Jones/Mel LewisOrchestra) a který se zároveň dává prostor pro interpretaci nových bigbandových kompozic jak z pera členů COTATCHA ORCHESTRA, tak i jiných jazzových skladatelů. Pro big band komponuje zejména Vincenc Kummer, který účinkoval s jazzmany světového významu, jako je Dizzy Gillespie, Chet Baker, Maynard Ferguson či Mel Lewis. V orchestru dále najdete hráče, jako je Kamil Slezák, Radek Zapadlo, Radim Hanousek či Jan Přibil.

„Na koncertě v brněnském HaDivadle zazní kromě kompozic Thad Jones/Mel Lewis Orchestra i kompozice členů a z brusu nová skladba z pera Augustina Bernarda, výherce několika skladatelských soutěží (Soutěž Karla Krautgartnera, OSA),“ prozrazuje kapelník Jiří Kotača.

Druhý koncert projektu Bigbandová evoluce brněnského orchestru COTATCHA ORCHESTRA se uskuteční 20. října ve 20:00 v HaDivadle v Brně.

Zdroj: Tisková zpráva