Trutnovský festival JAZZINEC připravil letos dva vskutku lahůdkové podzimní koncerty, tzv. AUTUMN PARTY…

Autumn Party Vol. 1 se uskuteční 27.října v Koncertní síni Bohuslava Martinů. Od 19.00 vystoupí loňský objev Jazzince, severomoravský soubor Ostrich Quartet. Kvartet, jenž byl založen v roce 2013, o rok později zvítězil v soutěži JazzFruit v rámci festivalu MladíLadíJjazz, obsadil 2.místo na Krokus Jazz Festivalu v polské Jelenie Góře, vloni postoupil do finále European Jazz Competition v Rotterdamu. Tato čtveřice je považována za nejlepší domácí soubor nastupující jazzové generace: Štěpán Flagar (sax), Jan Kavka (piano), Martin Kocián (kontrabas) a Michal Wierzgóň (bicí). Vstupenky lze již nyní objednat zde. Mimochodem Ostrich Quartet v říjnu a na počátku listopadu odehraje celou řadu klubových a festivalových koncertů po Česko-moravské zemi. Více na stránkách zde!

Autumn Party Vol. 2 bude ve znamení magického ethno-jazzu. Dne 7.listopadu se ve Společenském centru UFFO v Trutnově představí tuniský jazzový hráč na arabskou loutnu oud a jedinečný zpěvák súfijské duchovní síly Dhafer Youssef se svým Bandem, který tvoří estonský klavírista Kristjan Randalu, britský kontrabasista Phil Donkin a maďarský bubeník Ferenc Nemeth. Páteří koncertu bude dozajista album “Birds Requiem”, jež patří ke skutečným skvostům ethno-jazzové hudby. A pravděpodobně dojde též na skladby z čerstvé desky, která v těchto dnech vychází (oficiálně 16.září) – “Diwan Of Beauty And Odd”. Na probíhajícím velkém evropském turné zavítá tento hvězdný kvartet v našich luzích a hájích kromě Trutnova již pouze do Brna (následující den). Lístky lze již nyní objednat (a je to navýsost doporučeníhodné!) zde.

Jeden komentář

  1. Jan Hocek

    Jsem nucen poopravit line-up trutnovského vystoupení Dhafera Youssefa – spolu s ním vystoupí hvězdná americká sestava: Ben Williams (kontrabas), Justin Faulkner (bicí) a Specs Aaron Parks (piano)!!!

    Odpovědět

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..