Patrick Marek

Hradec Králové je nyní světem jazzových fotografií!

Mezinárodní soutěž JAZZ WORLD PHOTO má za sebou již třetí, navýsost úspěšný ročník. Je úzce spjat s trutnovským festivalem Jazzinec a jejím spoluotcem je královéhradecký fotograf Patrick Marek. Proto není divu, že po Trutnově se stává mekkou jazzové fotografie východočeská metropole…

V budově Filharmonie Hradec Králové proběhne 11.května vernisáž výstavy nejlepších fotografií z loňského ročníku Jazz World Photo. Ta již zcestovala nejen české, moravské a slovenské kouty, ale též i notný kus Evropy; výstavy jsou totiž putovní. V královéhradeckém jazzovém klubu Satchmo v květnu vystavuje vítěz prvního ročníku JWP Didier Jallais (Francie), v červnu pak vítěz druhého ročníku, Ital Andrea Rotili.

Hlavní událostí je pak první zastávka na výstavním turné třiceti nejlepších snímků z Jazz World Photo 2016. Od pátku 29.dubna je otevřena výstava v Obchodním centru Futurum v Hradci Králové! Návštěvník má tak možnost shlédnout kolekci jedinečných fotografií, plných typické jazzové svobody, tvůrčího vzmachu a lidských emocí, samozřejmě včetně tří vítězných. Jejich autory jsou Marion Tisserand (Francie), Seung Yull Nah (Jižní Korea) a Ariele Monti (Itálie). Letos se soutěže zúčastnilo 220 fotografů ze 34 zemí!

Více na stránkách JAZZ WORLD PHOTO.

(autor foto z instalace výstavy ve Futuru: Patrick Marek)