Prague Proms je tu znovu s nabídkou hvězd

Prague Proms je tu znovu s nabídkou hvězd

12. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms odhalil své hvězdy. Mezi jinými umělci přivítá tři světové divy, které v pražském Obecním domě zazpívají s Českým národním symfonickým orchestrem. „Naše pozvání přijaly legendární sopranistka Edita Gruberová, královna africké hudby Angelique Kidjo a pětinásobná držitelka Grammy, Dianne Reeves“ uvedl zakladatel a šéf festivalu Jan Hasenöhrl. Do Prahy se vrátí také originální žesťový septet Mnozil Brass.

 Festival Prague Proms se uskuteční od 20. června do 20. července 2016. Od roku 2005 si přehlídka vydobyla vysoké renomé a získala pro spolupráci špičky světové klasické, filmové a jazzové hudby. S Českým národním symfonickým orchestrem, který je pořadatelem festivalu, během uplynulých 11. ročníků vystoupili Anna Netrebko, Natalie Cole, Ennio Morricone, Wynton a Branford Marsalis, Danny Elfman, Libor Pešek, Marcello Rota, Carl Davis, F. Murray Abraham a další osobnosti mezinárodní hudební a filmové scény. Festival patří tradičně k nejnavštěvovanějším kulturním událostem, jen loňský, 11. ročník, zaujal více než 14.000 diváků.

Edita Gruberová, Angelique Kidjo a Dianne Reeves se představí v samostatných recitálech komponovaných jen pro pražskou Smetanovu síň Obecního domu. Sérii zahájí 24. června jazzová vokalistka Dianne Reeves, královna belcanta, Edita Gruberová, zde vystoupí 28. června a strhující Angelique Kidjo zazpívá 14. července. Virtuózní a jevištně originální septet Mnozil Brass zahraje v Obecním domě 21. června.

Před několika dny se seznam účinkujících rozrostl o další hudebníky. O kompletním programu Vás budeme informovat.

  • 30.6.  Laczo Deczi & Celula New York, The Loop Jazz Club, Občanská plovárna, 21:00
  • 5.7.    Joey Alexander Trio, The Loop Jazz Club, Divadlo Hybernia, 19:00
  • 11.7. Joshua Redman Quartet, The Loop Jazz Club, Divadlo Hybernia, 21:00
  • 17.7. James Morrison: Jazz od A do Z, Smetanova síň Obecního domu, 19:00
  • 20.7. Hollywood Night XXL, Smetanova síň Obecního domu, 19:00

Odkazy:

Zdroj: TZ Prague Proms, upravil a doplnil M.Pavlík