Jazz Meets World aneb Jazz se potká s flamencovým a islandským gejzírem

Jazz Meets World aneb Jazz se potká s flamencovým a islandským gejzírem

Jarní část vskutku výjimečné koncertní série JAZZ MEETS WORLD, již pořádá s buldočí vytrvalostí agentura P&J Music Petra Pylypova, a která vyvrcholí mimořádným koncertem legendy francouzského šansonu Charlese Aznavoura, odstartují dva koncerty v pražské Novoměstské radnici (vždy od 19.30).

23.února zde vystoupí izraelská zpěvačka Yael Horwitz, a to s nejnovějším projektem „Dos Tierras“ (Dvě země). Ano, tato zpěvačka, narozená sice v Jeruzalémě, ale s krví francouzskou, argentinskou a alžírskou, spojuje flamenco a židovskou hudbu. Jde o styl pro našince sice značně orientální, ale nesmírně komunikativní, plný nám srozumitelných radosti a emocí. Její debutové album „Latido“ (2012) bylo natočeno s mistrem flamencové kytary Adrianem Lozaro; zní tu nejen klasické flamencové kusy, ale také autorské písně a dokonce coververze šansonových hitů, včetně Brelova „Ne me quitte pas“. Na koncertě zpěvačku doprovodí baskytarista Eran Horwitz, kytarista Yehuda Schveiky a perkusista Maayan Doari.

3.března se v Novoměstské radnici představí islandsko-americké Sunna Gunnlaugs Trio, jež se takto do Prahy vrací po dlouhých 14 letech (v březnu 2002 vystoupilo v Redutě); sice v uplynulých třech letech se do České republiky několikrát vrátilo, stalo se tak ale mimo hlavní město (Olomouc, Písek, Brno). Mezitím album tohoto tria „Distilled“ bylo prestižním americkým serverem All About Jazz zařazeno mezi dvanáctku nejlepších alb roku 2013. Do Prahy pak Sunna Gunnlaugs (piano), její manžel Scott McLemore (bicí) a kontrabasista Thorgrimur Jónsson přivezou nejnovější kolekci zvukomalebných i emotivně výrazných skladeb „Cielito Lindo“.