Big Band Week v Reduta Jazz Clubu se zpěvačkou ZAZ

Big Band Week v Reduta Jazz Clubu se zpěvačkou ZAZ

big band weekProslulý jazzový klub Reduta Vás zve na jedinečnou jazzovou událost, kterou jinde nezažijete – Big Band Week. Od 29. listopadu do 5. prosince 2015 uslyšíte každý den ty nejlepší big bandové sestavy tuzemské jazzové scény, ty takřka legendárních i ty zbrusu nové, plné neotřelých nápadů. Čeká Vás přehlídka výtečných muzikantů, odvážných interpretací klasických skladeb i originální hudby. Každý z big bandů je unikátní a nabízí odlišný žánr, od jazzu přes swing až po mainstream či jazz fusion, a mnoho dalších.

Celá neděle patří Prague Big Band – nepřekonatelnému uskupení těch nejlepších českých muzikantů, které za čtyřicet let úspěšného hraní v Česku i zahraničí získalo bezpočet ocenění a hostilo dvě generace těch nejlepších jazzmanů, jakými jsou Jiří Stivín či Ondřej Soukup a nebo Emil Viklický. Dirigovat bude sám zakladatel bandu, skutečný jazzman, brilantní skladatel a pedagog Milan Svoboda. Připravte se na jazzovou hostinu plnou vybraných lahůdek.

Pondělní večer je věnován Back Side Big Bandu Lenky Vašátkové. Mainstream i skladby zlaté swingové éry od Glenna Millera či Duka Ellingtona, stejně jako hudba současná i vlastní. Nechte se prostoupit energickým rytmem i nezapomenutelnými sóly a užijte si skvělou show. Součástí vystoupení bude nahrávání nového CD, kterého se tak stanete živou součástí!

Big Band Pražského salónního orchestru se představí směsí elegance a perfektní techniky. Každý posluchač s citem pro klasický swing a jazz jistě ocení vybranost hudebníků a pocit autentičnosti – jako byste se najednou ocitli ve čtyřicátých letech, v éře nejslavnějších big bandů. Úterní večer Vás přenese daleko do minulosti ke kořenům swingu.

Big Band Jazz Fancies Milana Krajíce nabídne mainstream a fusion, hraný skutečnými profesionály. Bohatý repertoár bandu tvoří jak vlastní tvorba Milana Krajíce, tak mistrně zaranžované skladby známých jazzových těles a hudebníků, například Weather Report či Marcuse Millera.

Osobitost a nevšednost – to Vás napadne při poslechu Big Band Theory. Latin, fusion i jazz-pop, repertoár je široký, a hudba bandu divoká. Band nehraje v Redutě poprvé, už dřív dostal diváky do varu. Nemusíte se tedy bát, čtvrteční večer bude vše, jen ne nudný. Budete nadšení, budete chtít tančit, a budete se cítit jednoduše skvěle.

Od swingu k popu, a nejvíc klasickým a znamenitě zahraným jazzem Vás provede Magnum Jazz Big Band. Svým vybroušeným stylem v klasickém složení uchvátí ucho každého diváka a prozáří celý Váš páteční večer.

Celý týden uzavře v sobotu hvězdně obsazený Bohemia Big Band, doprovázející již řadu let swingové mistry Petra Hanzlíka, Barboru Řeháčkovou či The Swings. V zásobě mají klasický swing Counta Basieho či Bennyho Goodmana, podaný se šmrncem i grácií.

Big Band Week je posledních pár let neopakovatelnou klubovou událostí a každý z vystupujících je skutečným hudebním profesionálem, který Vás naprosto okouzlí. Uslyšíte množství žánrů, skladby klasické i úplně nové, a všechny dokonale zahrané. To vše v prostorách Reduty, která má jako jeden z mála jazzových klubů ideální sál pro vystoupení big bandů a orchestrů. Podium je navíc přímo u obecenstva, a tak se jako divák stanete součástí koncertu a budete ho vnímat všemi smysly. Celoživotní hudební zážitek je zaručen!