Mezinárodní jazzový festival v Redutě pokračuje!

Mezinárodní jazzový festival v Redutě pokračuje!

plakat_jazzfest8_3V klubu Reduta právě probíhá už 37. ročník jednoho z nejstarších jazzových festivalů v celé Evropě. Letošní ročník je věnován klasickému jazzu a hostí nepřeberné množství domácích i světových hvězd. Festival začal 8. října a bude pokračovat do 8. listopadu a každý fanoušek kvalitní hudby si přijde na své.

40. výročí od vzniku slavil Prague Big Band, veleúspěšné jazzové těleso, kterým prošly generace vynikajících hráčů, od Emila Viklického či Jiřího Stivína po Jamese Moodyho a Victora Mendozu. Pozvání big bandu přijal světoznámý Bob Mintzer, člen legendárních Yellowjackets, držitel ceny Grammy, pedagog a nepřekonatelný saxofonista, který si zahrál s kapelou Queen, Arethou Franklin nebo Bobby McFerrinem. Prague Big Band dirigoval a Bobu Mintzerovi zdatně sekundoval Milan Svoboda, skladatel jazzové, klasické i filmové hudby, klavírista a dirigentem vystoupili 18. 10. v Městské knihovně Praha. Koncert s unikátní atmosférou měl úžasný ohlas a pro diváky byl nezapomenutelným zážitkem. Hluboké bluesové melodie přímo z Chicaga doveze Lorenzo Thompson, hvězda tamních klubů s temným hlasem, který zpíval s Buddy Scottem, Davidem Meyersem nebo Melvinem Taylorem. Pozvání přijal též Jean Toussaint z Británie, člen výjimečných Jazz Messengers a držitel Grammy, který obohatil britský jazz o karibské styly a jako saxofonista je nedostižný. Celý festival uzavře vystoupení Linwooda Taylora, „jazzového Hendrixe,“ divokého kytaristy, bluesmana, spoluhráče Alberta Collinse a velkého hudebního rebela.

Letošní program měl a ještě bude mít co nabídnout. Nejen skalním příznivcům jazzu, ale i blues, R’n’B nebo soulu. Z nepřekonatelných koncertů v jedinečné klubové atmosféře, ale i galakoncertu v prostorách knihovny jsou ohlasy úžasné, plné nadšení a obdivu. A jsme si jisti, že zbytek festivalu bude na stejně výjimečné úrovni.