RICK WAKEMAN

RICK WAKEMAN

Rick Wakeman, jeden z nejslavnějších klávesistů planety, se po osmi měsících vrací do České republiky. Na svém únorovém koncertě v Olomouci předvedl strhující show ve vyprodaném kongresovém sálu Clarion Congress Hotelu (report z koncertu zde). Do Brna dorazí Wakeman poprvé, a to 21. října kdy od 20 hodin zahraje  sólo koncert v Sono Centru. Vstupenky v cenách 650, 850, 950 a 1 750 korun jsou v předprodeji v síti www.ticketportal.cz, www.ticketpro.cz  a www.vstupenky.ticket-art. Podle slov pořadatele je zhruba polovina kapacity sálu vyprodaná. Den před brněnským koncertem Wakeman zahraje v pražské RockOpeře.

Rick Wakeman se narodil 18. května 1949 na předměstí Londýna do hudebně založené rodiny. V pěti letech začal hrát na klavír, ve dvanácti zkusil elektronické nástroje a ve čtrnácti se z něj stal poloprofesionální hudebník. Už za studií na věhlasné Royal College of Music se stal vyhledávaným studiovým hráčem. Například Davidovi Bowiemu přispěl mellotronem na album Space Oddity a klavírním doprovodem i na další jeho skladby. Začátkem sedmdesátých let nahradil Tonyho Kayeho v kaple Yes, ze které se po příchodu Steva Howea a Ricka Wakemana stala supergroup. Na každém z postů Yes hrál muzikant světové extratřídy. Yes tehdy ovládali žebříčky a čtenářské ankety novin a časopisů.

Paralelní, sólovou kariéru zahájil Rick v roce 1973 instrumentálním projektem Six Wives Of Henry VII. O rok později nahrál naživo v Royal Festival Hall se symfonickým tělesem, sborem a recitátory svou adaptaci Verneovy Cesty do středu Země. V roce 1975 v podobné konstelaci vydával studiovku Myths And Legends Of King Arthur. V osmdesátých a devadesátých létech vydává Wakeman bezmála padesát alb s relaxační, filmovou i jinou hudbou. Za zmínku stojí především Return To The Centre Of Earth (1999).

V tvůrčí činnosti Rick Wakeman nepolevuje ani v novém tisíciletí, i když se více soustředí na koncertování a přehrávání svého špičkového repertoáru ze sedmdesátých let.

Soutěž o 3 x 2 vstupenky

I vy máte šanci vidět  Ricka Wakemana na jeho brněnském koncertě, pokud znáte odpověď na naši soutěžní otázku.

[iphorm id=”5″ name=”Rick Wakeman”]

 

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..