Návrat Erika Truffaze do Jazz Tibet Clubu + soutěž o 2x2 vstupenky

Návrat Erika Truffaze do Jazz Tibet Clubu + soutěž o 2×2 vstupenky

15_10_15_erik_truffaz2_web_eventŠpička evropského jazzu, trumpetista a hudební novátor Erik Truffaz se vrací do olomouckého Jazz Tibet Clubu. Klub, který před čtyřmi lety nezapomenutelným koncertem slavnostně otevíral po rekonstrukci, znovu navštíví 14. října. Nový bubeník a čerstvé skladby ovlivněné Rokiou Traoré i Oxmem Puccinem naznačují, že se do Olomouce vrací s řadou překvapení.

14/10/2015 – 20:00, Jazz Tibet Club, Olomouc

 

Proč tento vynikající trumpetista patří k nejzásadnějším osobnostem současného jazzu, kdysi vysvětlil slavný saxofonista Michael Brecker: „Pokračuje tam, kde Davis skončil. Věřte mi, ten chlapík je stejně nezbedně kurážný.“ Hudba letos pětapadesátiletého trumpetisty Truffaze nezná hranice ani meze, je otevřená novým zvukům a možnostem. Mísí jazz s elektronikou a hip hopem, drum’n’bass s reggae i popově vstřícné pasáže, používá nasamplované rockové kytary a nechává kolem sebe protékat ambientní opar.

Erik Truffaz natočil přes patnáct alb a prosadil se i v USA. „Jazz se šťávou i duší a spoustou otevřeného prostoru,“ napsal o něm Rolling Stone. „Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou,“ nadchly se Jazz Times.

Truffaz se narodil roku 1960, ve třinácti letech se svojí první kapelou zpíval rock’n’roll a zároveň objevil Milese Davise a jeho nadčasové album Kind of Blue. Na konzervatoři v Ženevě hrál hudbu Mozarta a Verdiho, roku 1990 založil skupinu Orange a o rok později získal prestižní francouzskou jazzovou cenu Prix Special. Roku 1994 vydal první album pod vlastním jménem a vystoupil na jednom z nejvýznamnějších jazzových festivalů, v Montreux. Získal kontrakt u EMI France, roku 2000 pronikl před americké publikum, kde jeho nahrávky vydává legendární značka Blue Note. Kritika přirovnává Truffaze nejen k jazzovému géniovi Milesi Davisovi, ale také k průkopníkovi ambientu Brianu Enovi. „S použitím minima tónů vytváří extatickou zvukovou atmosféru,“ připojil časopis Rolling Stone.

Na nové album, které vyjde u vydavatelství Parlophone v lednu 2016, si kromě staronových kolegů ze svého kvartetu (nově jej posílil bubeník Arthur Hnatek) přizval ke spolupráci geograficky i hudebně exotické umělce – afro-beatovou princeznu Rokiu Traoré a hip-hopera Oxma Puccina z Mali. Příchod nového člena a spolupráce s hudebními špičkami ve svých žánrech ale nejsou jedinými otisky „zvenčí“ na chystaném albu. Studně inspirací je hluboká a nadcházející koncert bude napěchovaný překvapeními. Těšíme se na vás!

Předprodej vstupenek probíhá v Jazz Tibet Clubu, Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT.

Soutěž

[iphorm id=“4″ name=“Trufazz Tibet“]