Photo copyright - Patrick MarekPo úspěšném loňském turné se výjimečný britský saxofonista, skladatel a uznávaný producent IAN  RITCHIE vrací do České republiky a na Slovensko, aby představil publiku skladby ze svého připravovaného alba. Přes tři desetiletí je jméno Iana Ritchieho velkým pojmem v hudebním světě. Za svou dlouholetou kariéru stihl být dvorním saxofonistou Rogera Waterse z Pink Floyd při celosvětovém turné Dark Side Of The Moon, být členem legendární liverpoolské kapely Deaf School nebo londýnského fenoménu posledních let, ambient kapely URUBU. Jedinečný zvuk Ianova saxofonu mohou slyšet milióny lidí na nahrávkách kapel The Beach Boys, Wham! či The Boomtown Rats. Jako vyhledávaný producent se podílel na deskách Rogera Waterse, Laurie Anderson či Big Dish. Mezi neopomenutelnou součást Ritchieho tvorby patří i mnoho památných TV motivů včetně hudby pro celosvětově proslulou série “The Lonely Planet/ Globetrekker”.

První album Ianova SOHO Projectu vyšlo v roce 2007 a jednotlivé skladby vyjadřovaly nálady ulic londýnské čtvrti SOHO. Deska sklidila skvělé recenze a v roce 2013 se dočkala pokračování. Druhé album “South of Houston” čerpalo pestré nálady z newyorského SoHo. Po velkém úspěchu loňského turné se začalo připravovat třetí album, jehož hudební stránka vychází z ulic kosmopolitní SoHo čtvrti v Hongkongu. Pro koncertní premiéru skladeb z připravovaného alba si Ian Ritchie vybral Českou republiku a Slovensko. Návštěvníci koncertů se tak dočkají fúze jazzu, funky, ska, hip hopu, salsy či swingu. Jasný rytmický koncept bicích pohánějící kapelu, nekonečně vynalézavý kontrabas a precizní piano poskytují dokonalou oporu pro Ritchieho překvapivá a přesvědčivá sóla. Ianův silný tenor jasně podtrhává melodické nálady jednotlivých skladeb a činí z nich vysoce interaktivní, svěží hudbu, která upoutá pozornost každého posluchače do poslední vteřiny. Jakožto člen kapely Rogera Waterse i na svých koncertech Ian Ritchie hraje skladby od Pink Floyd v nápaditých jazzových aranžích. Během devíti březnových koncertů Iana Ritchieho na pódiu doprovodí špičkový slovenský pianista Tomáš Jochmann, vyhledávaný kontrabasista Miloš Klápště a jeden z nejtalentovanějších českých bubeníků, Oliver Lipenský.

Plán turné je následující: 19/3 – 19:00h – Jazz Dock – Praha,  20/3 – 20:00h – Blue Note – Nové Mesto nad Váhom (SK),  21/3 – 20:30h – Music A Cafe – Nitra (SK), 22/3 – 20:00h – SK Rabštejn – Kostelec nad Orlicí,  23/3 – 19:00h – Kulturní dům – Jirkov,  24/3 – 19:00h – Divadlo – Kolín,  25/3 – 19:00h – Besední dům – Vyškov,  26/3 – 20:00h – Bounty Rock Café – Olomouc a 27/3 – 20:00h – Highway 61 – České Budějovice.

(Tisková zpráva – Daniela Slezáková)

Napište komentář

E-mail nebude publikován

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..