Dunajská a okultní vlna zaplaví pardubické Divadlo 29!

Dunajská a okultní vlna zaplaví pardubické Divadlo 29!

Koncertní událostí zimní sezóny ve výjimečně agilním Divadle 29 v Pardubicích bude zajisté první vystoupení reinkarnované brněnské rockové legendy Dunaj, a to pod názvem DUNAJSKÁ VLNA. Stane se tak v pátek 6.února ve 20.00 a odtud se rozleje po celé republice. Koncert v Pardubicích je však navíc okořeněn vystoupením předskokana až z Itálie – MAI MAI MAI!

Tento projekt Toniho Cutroneho, majitele baru a klubu Dal Verme, jež je mekkou hudební avantgardy v Římě, je charkterizován jako pohanský drone. To jest tajuplný mix dronu, ambientu, field recordings a psychedelie, pořádně temné, čímž před užaslým posluchačem vyvstává imaginární mystická zvuková krajina, jež ho pohltí. Nechte se zlákat posledními nahrávkami Mai Mai Mai:

LL / MMM by Lunar Lodge / Mai Mai Mai

A až vás to vyplivne, čeká v Divadle 29 další nářez v tom nejlepším smyslu toho slova – Dunajská vlna, koncertní reinkarnace kultovního Dunaje! Jen připomenu, že touto kapelou prošli také Iva Bittová, Pavel Richter a Pavel Fajt. Rozpuštěna byla v roce 1998, kdy zemřel v pouhých 43 letech frontman Jiří Kolšovský. Zbylí členové se urputně bránili znovuobnovení činnosti, každý z nich se do letošního roku realizoval ve vlastních projektech. Josef Ostřanský a Vladimír Václavek nakonec neodolali – na post bubeníka (respektive bubenice) přijali mladou a talentovanou Michaelu Antalovou ze Slovenska (jazzový soubor Ankramu), která se ale již etablovala také na české scéně (formace Jakuba Doležala, DoMa Ensemble). Jejich koncert 6.února v pardubickém Divadle 29 nebude ale zase tak úplně první, když započítáme dunajské soustředění v malé severočeské obci Doubice (na rozhraní malebného Českého Švýcarska a Lužických hor), zakončené veřejným vystoupením v tamním klubu Fabrika dne 17.ledna… V Pardubicích to samozřejmě bude už ale docela jiné kafe!

Dunajská vlna, pozvánka