Nové sólové album Najponka nese název A Child is Born - & soutěž o 2 CD

Nové sólové album Najponka nese název A Child is Born – & soutěž o 2 CD

NAJPONK - A CHILD IS BORN - COVERKlavírista Najponk vychází přímou čarou z klasických jazzových kořenů – swingujícího rytmu a blues. Jeho hra je osobitou reinterpretací jazzové klasiky, která vyniká nápaditostí, virtuozitou a hráčským entuziasmem. Poetickým hudebním projevem spolu s kultivovaným úhozem a dokonalým jazzovým frázováním se řadí mezi „storytellers“ – vypravěče příběhu, představující v hudebním světě nejvyšší interpretační metu. Nedávná triová alba, jejichž vznik Najponk inicioval, získala buď cenu “Anděl” za jazzové album roku (It´s About Time, Animal Music, 2010; v obsazení s varhaníkem Ondřejem Pivcem a bubeníkem Gregem Hutchinsonem) nebo nominaci na tuto cenu (The Real Deal, Animal Music, 2012; v obsazení s kontrabasistou Jaromírem Honzákem a bubeníkem Mattem Fishwickem). A předtím, než se na trhu objeví další triové album, tentokrát ve spolupráci s legendárním Georgem Mrazem a opět s Mattem Fishwickem (které vydá Animal Music v roce 2015), přichází nyní Najponk na labelu Animal Music se sólovou novinkou nazvanou A Child Is Born, která vychází krátce před Vánoci 2014.

Najponk nové album natočil na klavír Steinway ve studiu Sono Records v průběhu jediného dne ve spolupráci se zvukovým mistrem Milanem Cimfem a věnoval jej (též zvolením názvu) svému malému synkovi. Jak již bývá u Najponka zvykem, páteří alba jsou slavné a časem prověřené kompozice, ať již jazzového původu (Cole Porter, Thelonious Monk, Tom Jobim, ale též např. Pat Metheny) nebo pocházející z oblasti pop music (Beatles), které Najponk interpretuje svým jedinečným způsobem, s citem pro podstatu, groove, účelnou improvizaci a v krystalicky čisté úsporné podobě. Výběr doplňují čtyři Najponkovy vlastní kompozice.

Autorem obalu alba je Marek Pistora ze Studia Najbrt. Album je vydáváno v rámci Edice Animal Music 2014, podpořené grantem hlavního města Prahy.

SOUTĚŽ o 2 CD!

Napište nám, kdo je autorem obalu alba?  Dva výherci do 15. letna 2015 obdrží CD.

[iphorm id=“1″ name=“Soutěž“]