Vítězové soutěže Mladí ladí jazz vydali debutové album Small Talk

Vítězové soutěže Mladí ladí jazz vydali debutové album Small Talk

Vítězové soutěže Mladí ladí jazz vydali debutové album Small TalkKapela Tres Quatros Kvintet vydala debutovou desku s názvem Small Talk. Album vzniklo díky vítězství kapely v loňském ročníku soutěže Jazzfruit – Mladí ladí jazz ve spolupráci se studiem 3bees. Pro posluchače připravili brněnští jazzmani 8 autorských skladeb. Small Talk je k dispozici zdarma k poslechu na hudebních sociálních sítích. Desku lze také zakoupit na iTunes či přímo na koncertech kapely. Album je v oficiální digitální distribuci společnosti Bandzone.cz/Supraphon.

Tres Quatros Kvintet hraje energickou instrumentální hudbu postavenou na moderním groove, lichých rytmech a barevném souzvuku saxofonu a elektrické kytary. Kromě autorských skladeb má kapela v repertoáru i vlastní jazzová aranžmá hitů Katy Perry, Beatles a Oasis.

„S kapelou fungujeme ve stejné sestavě už pět let a jsme rádi, že se konečně podařilo vydat první autorskou desku. Společné hraní nás stále víc baví, stejně jako vymýšlení nových kompozic a hra s netradičními postupy. Skladby jsme ladili do posledního detailu více než půl roku a doufáme, že posluchače překvapí a pobaví zároveň,“ dodává Lukáš Duchoň, pianista a frontman kapely Tres Quatros Kvintet.

Křest alba Small Talk proběhne v Praze a v Brně. „Desku oficiálně představíme ve dvou městech, která pro nás mají zásadní význam. V Praze jsme vyhráli soutěž Mladí ladí jazz, a zároveň si zahráli jako předskokani Dana Bárty. Odstartovali jsme tam novou etapu kapely, kterou je třeba si připomenout a oslavit. V Brně dlouhodobě působíme a máme tu skvělé publikum i zázemí. Proto chceme všem, kteří nás zde podporovali, dopřát plnohodnotný zážitek ze křtu,“ vysvětluje Duchoň. Pražský křest alba Small Talk proběhne v pátek 5. 12. 2014 v klubu JazzTime. V Brně kapela oslaví vydání první desky v neděli 7. 12. 2014 v klubu Alterna.

O kapele Tres Quatros Kvintet

Tres Quatros Kvintet (TQK) je jazz fusion kapela z Brna. Kapela vznikla v roce 2009 a má pět členů. Tvorba Tres Quatros Kvintet je založená na energickém instrumentálním jazzu, postaveném na moderním groove, lichých rytmech a barevném souzvuku saxofonu a elektrické kytary. Hudební sety kapely obsahují vlastních autorské kompozice a jsou obohaceny o jazzové coververze popových hitů. V uskupení působí saxofonista Petr Smékal, pianista Lukáš Duchoň, kytarista Jaromír Viteker, baskytarista Ondřej Klusáček a bubeník Michal Jirásek.

Ukázky z alba Small Talk jsou k dispozici k poslechu zdarma na Soundcloud, Grooveshark a Spotify.