Podzimní hudební skvosty v Paláci Akropolis & soutěž Einar Stray

Podzimní hudební skvosty v Paláci Akropolis & soutěž Einar Stray

25. září  se na pódium Paláce Akropolis vrátí v rámci projektu EuroConnections  norský písničkář a klavíristaEinar Stray. Velký objev severského nezávislého popu a fanoušek Sufjana Stevense nebo The Bright Eyes skládá písničky pojaté jako kapesní post-rockové eposy stojící na uhrančivých náladách i silných melodiích a v Praze představí svoje nové album Politricks. Einar Stray Orchestra  doplní v programu večera pražský kvintet Thoola míchající alternativní rock a folk.

Na severské hudební objevy je poslední roky spolehnutí, málokdo ale dokázal udělat takovou díru do světa jako švédské sesterské duo First Aid Kit. Jejich étericky odzbrojující folk-pop navazující na dřevní americkou hudbu i tradici severského písničkářství slaví úspěchy v žebříčcích i u kritiky a sestry sbírají hudební ceny i obdivovatele z řad slavných hudebníků. 2. října se kapela původem ze Stockholmu konečně představí i v Praze. Duo, které navazuje na odkaz Joanny Newsom nebo Fleet Foxes, přiveze do Paláce Akropolis své nové album Stay Gold v rámci projektu Femme Fatale.

Hudební nástroj ukulele se zrodil na konci 19. století na Havaji a je proto nejčastěji spojován s tichomořskou exotikou. Co se ale stane, když tuto „bonsaj kytaru “ vezme do ruky skupina britských virtuózů a začne na ně hrát klasiku, punk nebo melodie ze spaghetti westernů? Výsledkem nemůže být nic jiného než báječný koncertní zážitek, který překračuje hranice historických epoch či zavedených žánrů a konfrontuje posluchače s jejich představou kýče či „dobrého vkusu“. To všechno slibuje první pražská návštěva souboru The Ukulele Orchestra of Great Britain 29. 10.

Soutěž o 2 vstupy na koncert Einar Stray Orchestra

Kolikrát Einar Stray vystoupil v ČR? Soutěž končí 22.září.

[iphorm id=1 name=“Soutěž“]

Elektronik Sigara - Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri - Türk takipçi al - Smok Çeşitleri