Do Prahy přijede opravdová legenda blues Guitar Shorty

Do Prahy přijede opravdová legenda blues Guitar Shorty

Legendární texaský bluesman Guitar Shorty vystoupí v rámci Prague International Bluenight  7.dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Guitar-ShortyLegendární kytarista a zpěvák Guitar Shorty je opravdovým velikánem ve světě blues. Je považován za jednoho z nejlepších pokračovatelů kytarové hry Jima Hendrixe, ale stejně tak je významně ovlivněn i hrou Buddyho Guye. Guitar Shorty, vlastním jménem David William Kearney, je jednou z největších osobností řízného a tvrdšího texaského blues-rocku. Shorty elektrizuje diváky již 5 dekád svou energickou show, extrémní fyzickou hrou na kytaru a divokým zpěvem, který zasáhne tělo i duši. Čím ale opravdu vybočuje z řad ostatních bluesmanů, je jeho výjimečně divoká hra na kytaru, vydávané zvuky a rify, o kterých se ostatním kytaristům ani nesní. Amazon.com píše, že „Jeho kytara zní jako tygr v kleci těsně před krmením“.

Sám Hendrix byl jehou hrou tak uchvácen, že chodil pravidelně na Shortyho vystoupení během působení v Seatllu. Na svém kontě má 13 alb, která posbírala nespočet cen ve Spojených státech a v Evropě. Od roku 2004 je pod křídly slavného vydavatelství Alligator Records. Na pódiu hrával Shorty s takovými velikány jako je Little Richard, T-Bone Walker, Willie Dixon, Big Joe Turner, nebo Bo Didley. Ve svých začátcích hrál mimo jiné i v kapele Raye Charlese. „Guitar Shorty patří mezi vůbec nejenergičtější bluesové muzikanty všech dob“ shrnuje list Chicago Reader. Kdo nevěří, může se na vlastní oči a uší přesvědčit již v únoru v pražském Lucerna Music Baru.

„Jeho kytara zní jako tygr v kleci těsně před krmením“, Amazon.com