China Moses & Raphael Lemonnier v novém pražském jazzclubu Loop

China Moses & Raphael Lemonnier v novém pražském jazzclubu Loop

China Moses je dcera slavné Dee Dee Bridgewater a režiséra Gilberta Mosese. Mimořádný talent prokázala už v šestnácti letech, kdy vydala singl Time (1996), ke kterému natočila i svůj první videoklip. Po tomto úspěšném startu pokračovala dalšími čtyřmi alby (CHINAON TOURNE EN RONDGOOD LOVIN a ve spolupráci s Raphaelem Lemonnierem THIS ONE’S FOR DINAH), jejichž ohlas jí zajistil pevné místo na francouské R&B scéně. Od roku 2008 se z vlastní zvídavosti a touze objevovat nový zvuk, pouštěla do experimentování v různých fúzích a stylech, jako rock, funk či hip hop.

Její poslední projekt CRAZY BLUES je koncipován jako pocta velkým bluesovým zpěvačkám, jako např. Mamie Smith, Helen Humes, Lil Green, Ma Rainey, a hvězdným Esther Phillips, Nina Simone, Janis Joplin, Etta James, Ann Peebles a Donna Summer. Svou doprovodnou kapelu China trefně přezdívá Rough Soul (drsný soul).

The Loop klub, kde se koncert bude již tento čtvrtek, 30. ledna od 20 hodin odehrávat zas tak nový vlastně není. Má za sebou totiž už pár měsíců zkušebního provozu, ale až teď bude oficiálně otevřen koncertem právě Chiny Moses.