Americký jazzový kytarista Rory Stuart se chystá na své malé velké tour

Americký jazzový kytarista Rory Stuart se chystá na své malé velké tour

Turné po několika českých městech pojede s domácími muzikanty, kteří patří k tuzemské jazzové špičce. Mají v plánu zahrát v pěti českých městech na šesti koncertech, přičemž na všech z nich Roryho doprovodí přední kontrabasista Jaromír Honzák, na posledních třech pianista Vít Kříšťan a z bubeníků to budou střídavě Petr Mikeš, Martin Novák a Tomáš Hobzek.

Rory Stuart

Rory Stuart je kytarista a skladatel z New Yorku. Působí jako pedagog na New School for Jazz And Contemporary Music v New Yorku a během jeho současné návštěvy Evropy už stihl učit na workshopech v Grazu, na Korfu, ve švédském Svälov, v Polsku a ještě ho čekají workshopy a koncerty ve Finsku a na Islandu. Z naší republiky toho tedy ještě moc neviděl, což se napraví hned v prosinci a lednu, kdy s kapelou objede tato města:

  • 7.12.2013 – Opava – Klub ART
  • 8.12.2013 – Brno – Ottoman Trumpet
  • 13.12.2013 – Pardubice – Jazz Tangens
  • 15.12.2013 – Praha – Jazz Dock
  • 10.1.2014 – Karlovy Vary – Imperial Club
  • 11.1.2014 – Praha – Agharta

Rory během své kariéry již spolupracoval s osobnostmi jako jsou Robert Glasper, Brother Jack McDuff, Steve Coleman nebo John Ellis. Jeho CD byla oceněna např. i časopisem Downbeat, Jazz Times nebo New York Times.

Na tento akademický semestr byl přizván jako hostující pedagog hry na jazzovou kytaru na Katedře jazzové interpretace Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Místní studenti jsou z jeho výuky a hráčské techniky moc nadšení.

Nenechte si tuto výjimečnou událost ujít!

http://www.rorystuartczechtour.cz/