Palác Koruna na Václavském náměstí ožije (nejen) jazzovou hudbou

Palác Koruna, krásná secesní budova stojící v dolní části Václavského náměstí, se pyšní bohatou kulturní minulostí. Byla postavena před 100 lety jako multifunkční prostor, a nyní se snaží obnovit kulturní tradici a stát se opět oblíbeným místem setkávání lidí.

Letos se v pravoúhlé pasáži  paláce, v tzv. oktagonu, již uskutečnilo několik

oktagon

zajímavých koncertů zahraničních hvězd (např. cellistky Lori Goldston, bývalé členky kapely Nirvana, nebo kanadské pianistky Dana Reason).

“Zveme k nám návštěvníky, aby zpomalili a objevovali tento prostor, kde můžou sdílet emoce skrz hudbu, umění a komunikaci mezi sebou .” říká Cynthia Valdecadena, ředitelka projektu Koruna Palace Culture. “Pasáž může být jedinečným zážitkem, který může trvat třeba i jen minutu cestou do práce, nebo celý koncert. Věříme, že i tyto malé ‘mikromomenty’ mají sílu změnit naše vnímání a zlepšit život nás všech.”

Novou sezónu organizátoři chtějí otevřít večerem argentinského tanga  v úterý 24. 9. v 19:00. Při té příležitosti vystoupí kapela Escualo tango, která se zabývá interpretací skladeb Astora Piazzoly, známého svojí netradiční fúzí jazzu, argentinského folklóru a klasické hudby. Zároveň se návštěvníci můžou pohledem pokochat na profesionální tanečníky argentinského tanga (a současně učitele ve studiu Buenos Aires Tango Praha) a zájemci si budou moci pod vedením těchto učitelů vyzkoušet i základní kroky a figury argentinského tanga.

Do konce roku jsou naplánované koncerty zajímavých českých i zahraničních muzikantů, například nové impro-elektro-jazzové trio polského pianisty Nikoly Kolodziejczyka. Kromě koncertů Palác Koruna přinese i taneční vystoupení, základní kurzy tanga, stepu nebo swingu, ale také výstavy. Aktuálně si můžete  prohlédnout obrazy malířky Ivany Kotýnkové ve výlohách v pasáži Paláce Koruna od ulice Na Příkopě.

 

A nakonec jedna důležitá informace – vstup na všechny akce je zdarma!

 

Více informací najdete na stránkách: http://korunapalaceculture.com/ a http://www.koruna-palace.cz/cz/.