THE LEGACY OF GIL SCOTT-HERON AND BRIAN JACKSON & BOMBINO > SOUTĚŽ O 2 VSTUPY!

Ve čtvrtek 5.9. se v Paláci Akropolis představí favorit na příští Grammy,  kytarista Bombino, představující novou tvář pouštního rocku.

Nigerský kytarista Bombino s kapelou bude mít v Čechách svou premiéru. V rámci koncertu představí své nové album Nomad produkované Danem Auerbachem (Black Keys), které patří k událostem roku na scéně world music.

První sólovou osobností žánru nazývajícího se pouštní blues, které vzniklo propojením eletrických kytar s hypnotickými melodiemi Tuaregů a postupem se stalo globálním trendem, je právě kytarista Bombino. Britský časopis Songlines ho označil za saharského Santanu. Po triumfálním koncertu na evropském megafestivalu Roskilde následovalo pozvání do newyorské Carnegie Hall, které ho zařadilo k nejžádanějším umělcům ve svém oboru.

Dokumentaristu Rona Wymana okouzlila Bombinova hudba natolik, že mu nabídl roli ve svém filmu o kočovnících z Nigéru.  Jeho nové album Nomad, jež vzniklo v americké hudební metropoli Nashville je horkým kandidátem na cenu Grammy v kategorii World music. Producentem je čerstvý držitel právě Grammy Dan Auerbach, známý z dua  Black Keys, vydavatelem značka Nonesuch, pro kterou nahrává Iva Bittová i Kronos Quartet.

BOMBINO video

SOUTĚŽ o 2 vstupy!  Odpovědi posílejte do úterý 3. září na email eva@jazzport.cz

Kdo další vydává pod labelem Nonesuch Records?

 

Další dávka kvalitní hudby náš čeká 10.9. v Paláci Akropolis, kde bude pocta praotci hip-hopu v podání prominentů americké černé hudby. Komu bude věnovaný celý večer?  Gil Scott-Heron, praotec amerických  rapperů, se mezinárodního uznání dočkal až posmrtně, dnes mu skládají pocty Public Enemy, Kanye West i Eminem.  Jeho dlouholetý spolupracovník Brian Jackson obnovil průkopnickou sestavu Midnight Band, s pečlivě vybranými spoluhráči. Bubeník Mike Clark působil ve slavných Headhunters Herbieho Hancocka. Hlavním iniciátorem projektu je DJ Kentyah Fraser, který se řadu let držel v zákulisí jako spolupracovník DJ Spookyho. Roli MC má M1 aka Mutulu Olugbala, rapper, aktivista a člen hip-hopového dua Dead Prez.

Album Evolutionary Minded vychází v USA právě v den pražského koncertu, kde se také bude křtít. Jako hosté k albu přispěli jak velikáni americké černé hudby, tak i aktivisté: rapper Chuck D (Public Enemy), lidé z Last Poets, Black Panther PartyMartin Luther (The Roots) i Gregory Porter několikrát nominovaný na Grammy.

Evolutionary Minded EPK video

SOUTĚŽ o 2 vstupy!

Odpovědi posílejte do pátku 6. září na email eva@jazzport.cz

Kolik muzikantů vystoupí na pódiu tento večer?