Goran Bregović po třech letech opět zahraje v Praze!

Světoznámý hudebník, skladatel a producent Goran Bregović 3. listopadu se svou kapelou zahraje v Kongresovém centru Praha a 4. listopadu v bratislavské Inter hale Pasienky. Slavný muzikant srbsko-chorvatského původu, přezdívaný Král Balkánu, mistrovsky míchá jihoslovanský a romský folklór s rockem i moderními elektronickými zvuky, výsledkem je osobitá, temperamentní, emocemi nabitá hudba. Každý koncert charismatického Gorana Bregoviće je nezapomenutelným zážitkem, například v Římě si jeho show pod širým nebem nenechalo ujít půl milionu diváků.

Goran Bregović po třech letech opět zahraje v Praze!

Goran Bregović se narodil v roce 1950 v Sarajevu, jako šestnáctiletý hrál na kytaru v sarajevské kapele Bestije a postupně prošel řadou dalších formací, v roce 1974 založil ve své době velmi populární band Bílý knoflík (Bijelo Dugme). Z Jugoslávie jej vyhnala občanská válka, přišel o veškerý majetek a v emigraci začínal od nuly. Mezinárodní úspěch mu přinesla spolupráce s režisérem Emirem Kusturicou, je autorem hudby ke kultovním Kusturicovým filmům, např. Underground, Arizona Dream nebo Dům k pověšení. Pracoval také s Iggym Popem nebo Jane Birkinovou. V současné době žije a tvoří v Paříži, kde složil soundtracky k desítkám filmů, včetně oceňované Královny Margot režiséra Patrice Chéreaua. V roce 1995 Goran Bregović založil vlastní cikánskou kapelu Weddings and funeral band, se kterou koncertuje po celém světě, mimoto nahrává a vydává vlastní alba, komponuje scénickou hudbu, opery, produkuje, pravidelně hostuje na renomovaných festivalech i na deskách známých evropských hvězd. V roce 2010 získal cenu britského časopisu Songlines pro nejlepšího umělce world music na světě.

V České republice tenhle všestranně talentovaný hudebník koncertuje obzvláště rád, jak sám říká, líbí se mu tady z mnoha důvodů. Jedním z nich může být i výtečná moravská slivovice, kterou si oblíbil.

Vstupenky na koncert Gorana Bregoviće 3. listopadu v Kongresovém centru Praha jsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz v cenách od 590 Kč.