Watersové míří do Prahy

Již za pár dní se může česká metropole chystat na dva koncerty v podání členů muzikálního rodu Watersů. V úterý 6. srpna se v Malostranské besedě uskuteční pražská premiéra kapely Harry Waters Quartet s hosty a o den později Roger Waters po boku se svým synem Harrym postaví v O2 areně Zeď.

Watersové míří do Prahy

„Do Prahy se rád vracím, je to krásné město. Přijíždíme v srpnu opět s mega show The Wall a při té příležitosti jsme se rozhodli dopravit do Prahy i členy mého jazzového kvartetu a poprvé zde vystoupit,“ přibližuje své plány v Praze mladý pianista Harry Waters. Společně s ním se na pódiu představí saxofonista Ian Ritchie, jenž je rovněž dlouholetým spoluhráčem Rogera Waterse. Jeho hudební a producentské počiny jsou spojeny s legendami jako The Beach Boys, Wham! či The Boomtown Rats. Oli Hayhurst si odskočí od slavné houslitsky Vanessy Mae, aby doprovodil kapelu na kontrabas, a za bicí soupravu usedne Jon Scott, člen seskupení Kairos 4tet, největšího hudebního objevu Británie posledních let.
Malostranská beseda tak bude 6. srpna hostit hudební lahůdku za účasti významných osobností jazzové, rockové i populární hudební scény. „Uspořádat pražskou premiéru se nám povedlo až po čtyřech letech od prvního koncertu v České republice. O to více se na celou událost těšíme. Jsme rádi, že se tomu stane právě na tomto místě, které provází dlouhodobá historie. Harry si dokonce pozval i hosty, kteří s ním zde vystoupí,“ dodává Watersova agentka Daniela Slezáková.

Odehraným jazzem však působení Harryho Waterse v Praze nekončí. Již o den později bude účinkovat v mega show The Wall v O2 aréně. „Partneři našeho koncertu, hotel Kinsky Garden, nám nabídli, abychom si pobyt v Praze prodloužili, tak jsme se rozhodli jít s kapelou podpořit Harryho do hlediště jěště v rámci The Wall Live. Bude zajímavé ho vidět jeden večer za klavírem a o den později takřka v nacistické uniformě prezentovat zásadní dílo rockové historie.“ upřesňuje harmonogram kapely Daniela Slezáková.

Předprodej vstupenek v síti Ticketstream a v Malostranské besedě.