Šestý ročník festivalu Free Fest Troja se blíží!

Jedna z prvních open-air akcí sezóny, festival Free Fest Troja si pro svůj šestý ročník připravil několik premiérových vystoupení – představí se kapely a projekty, které ve svém žánru spojují jazz, hip hop a soul.

Šestý ročník festivalu Free Fest Troja se blíží!Díky své neobvyklé dramaturgii se kulturní akce, která letos opět připadá na druhou květnovou sobotu, stala zajímavým místem střetávání nejen lidí nejrůznějšího věku a zaměření, ale především kapel, které ve své produkci neobvyklým způsobem mísí styly a žánry.

Headline loňského festivalu, francouzští elektro-swingaři roztancovali v Troji asi tři tisíce lidí. Letos je dramaturgie zaměřena na propojení jazzu a hip hopu.

V sobotu 11. května se v areálu Loděnice Troja představí kapela Sixin – známý r’n‘b projekt s lehce exotickým nádechem a světovým zvukem, svobodně proplouvající mezi styly jako je soul, reggaeton nebo hip-hop. Kapele vévodí r‘n‘b zpěváci Dannie a Obey, které charakterizuje vysoce vyhraněný styl oblékání, energický projev, perfektní angličtina a barva hlasu, která přesahuje hranice ČR. Diváci budou mít v rámci Free Festu Troja jedinečnou možnost vidět dvě premiérové vystoupení. Prvním z nich je nový sólový projekt Jena Hovorky – frontmana a spoluzakladatele bývalé hip hopové živé kapely Private Collective – JeN Hovorka & His JazzHop Ensemble.  JeN Hovorka připravuje na podzim 2013 vydání svého sólového alba, z nehož zazní některé skladby právě při vystoupení na Free Festu Troja. Groovy, mezižánrová koketerie plná improvizace, která vychází zejména z hip-hopu a jazzu – to je nový projekt, jehož premiéra bude právě na šestém ročníku tohoto festivalu.

Jako headline vystoupí mezinárodní hip-hop soulový projekt s názvem Soul Resolution, který v Česku můžete uslyšet díky vynikajícímu českému pianistovi Vítkovi Křišťanovi. Ten se se svými spoluhráči setkal v době svého studia na hudební univerzitě v dánském Odense. Frontman kapely, norský zpěvák Simon, je rozený showman a pro pódium je jako stvořený.

[pro-player width=’530′ height=’253′ type=’video‘]http://www.youtube.com/watch?v=b_FvsFxH8lY[/pro-player]

 

Více informací na www.freefesttroja.cz

Vstupné dobrovolné!