Conference přiváží Tortured Soul, budoucnost jazz house & soutěž o 2 vstupy

Conference přiváží Tortured Soul, budoucnost jazz house & soutěž o 2 vstupyPřijďte si poslechnout kapelu, o které slavný britský DJ Gilles Peterson prohlásil: „Slyšel jsem budoucnost jazzové house music.“ Američtí Tortured Soul vystoupí v Lucerna Music Baru na Conference 8. dubna 2013. Kapela z New Yorku, která hraje tak často, že nemá pomalu čas nahrávat alba, patří mezi nejzajímavější úkazy na taneční scéně. Jejich koncerty, na kterých hrají house naživo, jsou výjimečným hudebním zážitkem a energií nabytou party.

„V elektrohouse postrádáme lidskost a duchovní emoce soulu, a tak jsme se rozhodli zahrát všechno sami,“ říká zpěvák a klávesista Ethan White, žák jazzového klavíristy Dona Friedmana. Že to trojici skvělých muzikantů funguje na jedničku, je doporučení od hudebních veličin Carla Coxe nebo Stevie Wondera. Tortured Soul se dali dohromady v New Yorku kolem roku 2002. Vsadili tehdy na svůj talent, pracovitost a přesvědčení, že jazz-house se dá hrát naživo, a zároveň vše skvělé na soulu 60. let zůstává v platnosti. V uplynulých letech si newyorské trio podmanilo jak evropské a newyorské jazzové kluby, tak velké festivaly. Například na Montreal Jazz Festival zažili ovace ve stoje od 15.000 lidí!

Také v Česku už se Tortured Soul dvakrát předvedli ve skvělé show. Nejdřív to bylo na festivalu Colours of Ostrava, kde dostali do varu celý zaplněný stan s více než tisícovkou lidí, ale i hrozen těch, kteří se dovnitř nedostali a tančili venku. Podruhé loni v Lucerna Music Baru. Lví podíl na tom má zpěvák a bubeník kapely J. Ch. Urich, který má za sebou angažmá v Metropolitní opeře.

[pro-player width=’530′ height=’253′ type=’video‘]http://www.youtube.com/watch?v=zBlUi_OhBuY[/pro-player]

 

Torture Soul zatím vydali dvě desky Introducing (2005) a Did You Miss Me (2009). Na třetí už několik pracují a do Prahy na Conference slibují přivézt několik nových skladeb, například nový singl Dirty.

SOUTĚŽ o 2 VSTUPY

Ve kterém roce kapela vznikla a kolik alb doposud vydala? Odpovědi pište na email eva@jazzport.cz do 2.4. 2013

www.cnfrnc.cz
www.torturedsoulmusic.com

Vstupenky jsou už nyní v prodeji v Lucerna Music Baru a v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal.