Pavla Schönová vydává CD Jazz Dialogues – Classic Goes Jazz

VPavla Schönová vydává CD Jazz Dialogues - Classic Goes Jazzychází album klavíristky Pavly Schönové Jazzové dialogy. A přináší neopakovatelný způsob snoubení jazzu s klasikou.

Originální spojení jazzu a klasiky v podání výborné klavíristky Pavly Schönové se dočkalo prvního CD pojmenovaného Jazzové dialogy. Toto album přináší kromě osobitých skladeb kvarteta Classic Goes Jazz, které Pavla založila již v roce 2001 i neopakovatelnou interpretaci Leoše Janáčka a Emila Viklického v podání brilantního klavírního dua Schönová Viklický. Jazzové dialogy mísí jazzovou hravost a improvizaci s řádem klasické hudby a nabízí nevšední hudební zážitek.

CD Pavla Schönová a její hosté pokřtí 13. prosince ve 20:00 v Novoměstské radnici Prahy 2.

Slavnostní křest je spojen s koncertem, na kterém všechny skladby v podání Emila Viklického a skupiny Classic Goes Jazz zazní.

Pavla Schönová vás u klavíru okouzlí. Je rozvernou jazzovou holkou i klasickou dámou. Koncerty hraje zpaměti, noty ji omezují. Cítíte tu ničím nespoutanou radost?

Pavla Schönová

Pavla Schönová není ve světě jazzu žádným nováčkem. Jazzu propadla pod vedením Emila Viklického již na počátku 90. let ve vyhlášených frýdlantských jazzových dílnách. A klasická hudba, která v její tvorbě s jazzem kontrastuje i ladí a jedinečným způsobem se s ním proplétá, Pavlu obklopuje a utváří už odmalička, kdy sedávala s babičkou, operní zpěvačkou, u piana. Toto žánrové spojení dává vzniknout osobitým, hravým, barvitým a neobyčejným autorským i interpretačním skladbám, ať už v podání kvartetu, tria či klavírního dua.

Klasickou hudební průpravu získala Pavla na Konzervatoři v Ostravě a Brně. Jazzové vzdělání si pak doplnila na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, několika ročnících Letní frýdlantské jazzové dílny Karla Velebného pod vedením Emila Viklického a na kurzu Berklee College of Music. V neposlední řadě její hru na klavír obohatilo 27 let práce režisérky ozvučení v Českém rozhlase a účinkování v České televizi

Během své hudební kariéry si Pavla zahrála například v pražské, Redutě – s vynikajícím americkým trumpetistou Gregem Hopkinsem, s Emilem Viklickým se na pódiu setkávala v rámci projektu Dialogy pro dvě piana, působila v Baroque Jazz Quintetu. Hrála se skvělými hudebníky Sváťou Macákem, Vítem Fialou, Markem Vinci, skupinou Jungle Funk a dalšími.

Od roku 1995 vedla skupinu Return To Silence a v roce 2001 založila Classic Goes Jazz.

WEB: www.pavla-jazz.cz