South Bohemia Jazz Fest

South Bohemia Jazz Fest

V druhé polovině srpna 2011 budou náměstí některých jihočeských měst, již podruhé toto léto, oživena kvalitní jazzovou hudbou. Projekt South Bohemia Jazz Fest, navazující na tradici Bohemia Jazz Festu, představí od 19.8. do 27.8.2011 v Táboře, Českých Budějovicích a Nových Hradech špičky klasického i experimentálního jazzu. Hlavním koncertem tohoto ročníků je Erik Truffaz Quartet na Náměstí Přemysla Otakara II. v Č. Budějovicích dne 22.8.2011.

Festival představí na náměstí čtyř měst (Týn n. Vl., Tábor, České Budějovice, Nové Hrady) různé tváře současné jazzové hudby v podání špičkových interpretů. Úvodní koncert festivalu proběhl v Týně nad Vltavou již s předstihem 25.června 2011.

South Bohemia Jazz Fest je festivalem, který vznikl na základech původního Bohemia Jazzfestu s cílem vytvořit čistě jihočeský projekt podporující a obohacující místní hudební scénu. Proto také každý večer zahajuje jihočeská kapela (Swing Trio Avalon, Štěpán Markovič jeho hosté Guločar, Fi. Jazz Co, Dark Angel). Druhé koncerty v pořadí hrají zástupci evropské nebo české klubové scény, jejichž jména sice nenajdete na hlavních scénách světových festivalů, ale na klubové scéně patří k tomu nejlepšímu. (Beata Hlavenková Trio a Marcel Bárta, Kaltenecker Trio, Jack Cannon Blues Band, René Trossman Band, František Uhlíř Team, P.J. Ryba)

Večery v Táboře a v Českých Budějovicích zakončí tři hvězdy, které představí tři tváře současného jazzu.
Americké trio Jackieho Terrassona v Táboře 19.8. je zástupcem soudobého moderního pianového jazzu v té nejvyšší světové kvalitě. Jméno J. Terrasson se již řadu let objevuje mezi absolutní jazzovou špičkou a přídomek nejpřínosnější jazzový pianista současnosti nenosí náhodou. V jeho životopise najdete i vítězství v nejprestižnější pianové soutěži na světě – Thelonious Monk International Jazz Piano Competition.

South Bohemia Jazz Fest

21.8. v Českých Budějovicích vystoupí zpěvačka a performerka Mina Agossi z Francie se svým mezinárodním kvartetem. M. Agossi patří k současné francouzské špičce v jazzovém zpěvu. Vydala 6 alb a její koncerty připomínají spíše energickou show, kde se volně prolíná moderní jazz, soul, world music. Sama zpěvačka nahrazuje svým hlasem kytarová i saxofonová sóla. V jejím repertoáru, kromě vlastní tvorby, najdete „zjazzované“ skladby Jimmyho Hendrixe i Pink Floyd.

22.8. v Č. Budějovicích představí svůj kvartet hlavní hvězda tohoto ročníku, Erik Truffaz. Švýcarský trumpetista žijící ve Francii je považován za zakladatele a legendu elektronického jazzu a pokračovatele odkazu Milese Davise. Troufáme si tvrdit, že se jedná o jednoho z největších evropských jazzmanů současnosti, jehož přesahy z jazzu do ostatních žánrů lákají již roky jak mladé, alternativní publikum, tak příznivce klasického jazzu.

Festival se neomezuje pouze na léto. Během podzimu uvede South Bohemia Jazz Fest v řadě jihočeských hudebních klubů zajímavé jazzové koncerty klubového charakteru.